• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 967-8191-5
  • خبرنگار : 15242
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مطرح کرد:

نیاز مبرم جامعه به تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: تشکل‌های مردم نهاد حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به شدت مورد نیاز جامعه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی در همایش تشکل‌های مردم نهاد و توسعه مشارکت‌های اجتماعی که امروز 19 مهرماه در هتل میثاق برگزار شد، اظهار کرد: ده راهبرد در خراسان رضوی تنظیم کردیم تا تشکل‌های غیردولتی توسعه یابد.

وی ادامه داد: انجمن علمی با تنظیم نظام‌نامه نخبگان دانشگاهی با دولت در استان ایجاد شده است و این انجمن در تمام کارگروه‌های مشورتی حضور می‌یابد، همچنین شبکه دانشگاه‌های استان نیز راه‌اندازی شده است که ماهانه یک جلسه را برگزار می‌کند و در این جلسات سیاست‌های علمی استان مورد نقد قرار می‌گیرد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شعار ما هر خراسانی یک تشکل است، در حوزه‌های میراث فرهنگی، محیط‌زیست، فعالیت‌های انسان‌دوستانه، مجازات‌های جایگزین، مسائل حقوقی و قضایی و در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری به تشکل‌های غیردولتی نیازمندیم.

حسینی با اشاره به توسعه قشری افزود: همه اقشار از قبیل کارگران، پرستاران، پزشکان و ... باید درگیر مشارکت نظام‌مند و ساختارمند شوند. هم اکنون 180 تشکل فقط در حوزه بانوان فعال است و 175 تشکل برای قشر جوان تشکیل خواهد شد.

وی بیان کرد: در برخی از شهرستان‌ها مشاهده می‌کنیم که حتی یک تشکل غیردولتی نیز وجود ندارد بنابراین همواره بر ایجاد تشکل‌ها در شهرستان‌ها به فرمانداران تاکید می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که در هر روستا دست کم باید یک تشکل ایجاد شوند که البته سال گذشته 35 تشکل را در روستاها ایجاد شد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: از دیگر اقدامات باید به شبکه‌‍سازی تشکل‌ها به خصوص تشکل‌های صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد  که این اقدام می تواند به قدرتمند کردن تشکل‌ها کمک کند، باید یادآور شد که توسعه شبکه تشکل‌های غیردولتی در استان خراسان رضوی 300 درصد افزایش یافته است.

حسینی اضافه کرد: بسیاری از تشکل‌های غیردولتی افرادی با توانمندی بالا هستند، بنابراین سیاست توانمندی‌سازی شبکه‌های غیردولتی را در پیش گرفتیم و در همین راستا ده هزار ساعت کلاس آموزشی در سال 95 برای این تشکل‌ها برگزار کردیم. در این کلاس‌ها تلاش کردیم از کلیشه‌ای و غیرموثر بودن آموزش‌ها جلوگیری کنیم که بیش از 95 درصد شرکت‌کنندگان از این کلاس‌ها ابراز رضایت کردند.

وی تصریح کرد: خانه تشکل‌های غیردولتی یک ماه پیش در خراسان رضوی ایجاد شد و اکنون تشکل‌های مختلفی در حال فعالیت هستند، چنانکه فقط در حوزه کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی 120 تشکل فعالیت می‌کند و باید تاکید کرد که هر جا کار را به این تشکل‌ها واگذار کردیم بهره‌وری افزایش یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: