• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 967-8391-5
  • خبرنگار : 15264
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:

تشکل‌های مردم‌نهاد اطلاعات دقیقی در اختیار ما قرار می‌دهند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دارای مسئولیت اجتماعی هستند و  اطلاعات دقیق در اختیار ما قرار می‌دهند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرحیم رهنما در همایش تشکل‌های مردم نهاد و توسعه مشارکت‌های اجتماعی که امروز در هتل میثاق برگزار شد، اظهار کرد:  هم اکنون دوره‌های توانمندسازی سمن‌های مردم‌نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در موضوعات و مسائلی از قبیل نقش زنان در صنایع دستی، موانع حوزه مرمت میراث فرهنگی و مسائل حوزه گردشگری در حال برگزاری است.

وی با بیان این نقش تشکل‌های مردم‌نهاد در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌ها، امری مسلم است، افزود: باید توانمندسازی در چند محور انجام گیرد، توانمندسازی سازمانی یکی از این محورها است، تشکل‌ها باید به لحاظ قوانین و حدود اختیارات توانمند شوند. یکی دیگر از موضوعات دارای اهمیت، آشنایی با جامعه هدفی که تشکل‌ها با آن‌ها در ارتباطند است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: در خراسان رضوی تلاش می‌کنیم بتوانیم تشکل‌های مردم نهاد را حمایت و پشتیبانی کنیم و معاونت اجتماعی استانداری خراسان رضوی قدم‌های خوبی برای تشکل‌های مردم نهاد تاکنون برداشته است.

وی یادآور شد: بسیاری از تشکل‌ها در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همکار ما محسوب می‌شوند، دارای کارت شناسایی هستند و حفاظت از میراث فرهنگی را انجام می‌دهند. این تشکل‌ها مسئولان را مطلع می‌کنند و امیدواریم با سازماندهی و توانمند کرد آنها، کمک یار سیستم اجرایی شوند.

رهنما تاکید کرد: افراد فعال در این تشکل‌ها از روی عشق و علاقه و مسئولیت اجتماعی در این حوزه فعالیت می‌کنند و اطلاعات دقیقی به ما می‌دهند و سیستم اجرایی ما باید بستر لازم را برای اداره امور و دریافت پیشنهاد آنها فراهم کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: