• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-14586-5
  • خبرنگار : 15252
  • منبع خبر : ----

رییس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد

پیگیری ایجاد رشته‌های«ریاضی پزشکی»و«ریاضی زیستی» در دانشگاه فردوسی

رییس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد از پیگیری ایجاد رشته‌های«ریاضی پزشکی»و«ریاضی زیستی» در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علیرضا سهیلی، امروز در مراسم نکوداشت دکتر علی وحیدیان کامیاد، استاد پیشکسوت ریاضی‌ کاربردی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ما قصد داریم که بتوانیم برای تاسیس رشته ریاضی پزشکی و ریاضی زیستی مجوز این رشته ها را در آبان و آذر ماه سال جاری بگیریم و در سال بعد در خصوص این رشته  که میان رشته ای ارزشمند محسوب می شود دانشجویانی را نیز در مقطع کارشناسی پذیرش کنیم.

وی تصریح کرد: دانشکده ریاضی این دانشگاه بیش از یک سال  است که با وزارت علوم برای ایجاد گرایش‌های دیگر ریاضی کاربردی در حال تبادل نظر است تا در رشته ی ریاضی گرایشی با عنوان کنترل بهینه‌سازی را راه‌اندازی کند؛ البته در حال حاضر سرفصل‌های این گرایش انجام و توسط همکاران طبقه بندی شده است.  

رییس دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص شخصیت والای دکتر وحیدیان کامیاد و فعالیت های علمی ایشان، ادامه داد: دکتر وحیدیان از شخصیت‌های بسیار تاثیرگذاری بودند. نگاه ایشان به ریاضی و کاربردی کردن آن در علوم مختلف بسیار موثر واقع شده است.

دکتر محمدهادی فراهی، عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه این نشست عنوان کرد: دکتر علی وحیدیان کامیاد علاوه براینکه در زمینه ی تخصصی کنترل و بهینه سازی بسیار برجسته اند، برای دانشجویان الگوی اخلاق نیز محسوب می‌شوند؛ ایشان بنیان‌گذار بسیاری از روش ها و تحقیقات در علم ریاضی هستند و  مقالات بسیاری در این زمینه نوشته اند؛ همچنین در حوزه تدریس و تحقیق، الگویی تاثیرگذار در دانشگاه محسوب می‌شدند.

وی تصریح کرد: مراسمی که به عنوان قدردانی برای اساتید در نظر می گیرند حاوی پیام ارزنده ای به بزرگان علم است که آنان از منزلت رفیعی در جامعه برخوردار هستند و این پیام را به جوانان و نسل‌های بعد منتقل می‌کنند.
عضو هیئت علمی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: گرامیداشت مفاخر علمی، سنت حسنه‌ای است که طی چندین سال گذشته در دانشگاه فردوسی به وجود آمده و باعث رشد عمومی و فرهنگی می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: