• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-14686-5
  • خبرنگار : 15252
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه فردوسی مشهد:

«گفتمان بین رشته‌ای» ویژگی علمی دکتر وحیدیان کامیاد بود

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دکتر وحیدیان کامیاد جزو اولین افرادی بودند که  توجه به گفتمان بین رشته‌ای در علوم را در برنامه علمی خود دنبال می‌کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی امروز در مراسم نکوداشت دکتر علی وحیدیان کامیاد، استاد پیشکسوت ریاضی‌ کاربردی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، در خصوص شخصیت علمی وی، اظهار کرد: امروز در دانشگاه‌ها توجه به علوم  بین رشته‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است، اما با این وجود دکتر وحیدیان کامیاد در دهه‌های گذشته زمانی که این گفتمان به صورت جدی بروز پیدا نکرده بود، این رویه را جزو برنامه‌های خود قرار داده بود. 
 
وی اضافه کرد: دکتر وحیدیان کامیاد از استادانی بودند که ده‌ها سال در دانشگاه  فردوسی مشهد افتخار آفریدند و دانشجویان توانمندی را در رشته ریاضی کاربردی و کنترل بهینه‌سازی به عرصه موفقیت رساندند. من به عنوان یک دانشجو همیشه انرژی مثبتی از ایشان دریافت می‌کردم.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: امروز دانشگاه فردوسی مشهد برای خود برنامه‌ای تعریف کرده و براساس هدف راهبردی خود حرکت می‌کند و همچنین در تفسیر حضور شخصیت‌ها موثر واقع شده است، بنابراین باید بدانیم که چگونه در راستای شکوفایی برای اهداف و برنامه‌های خود کنترل و برنامه‌ریزی کنیم.

در ادامه علیرضا فخارزاده، عضو هیأت علمی گروه ریاضی دانشگاه صنعتی شیراز با اشاره به زندگینامه دکتر علی وحیدیان کامیاد اظهار کرد:  دکتر علی وحیدیان کامیاد، استاد پیشکسوت ریاضی‌ کاربردی دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد، متولد 1326 در مشهد است. گرایش ایشان در رشته ی ریاضی، کنترل سیستم بهینه‌سازی است؛  وی مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد گرفت و در سال 1356 با اخذ بورسیه در آمریکا  تحصیل کرد و دوره کارشناسی ارشد خود را در آمریکا و سپس دوره دکتری خود را در دانشگاه لیدز انگلستان گذراند. 

وی در خصوص سوابق آموزشی پژوهشی دکتر وحیدیان کامیاد، عنوان کرد: وی بیش از 40 سال عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد بود و بیش از پنج جلد کتاب و بیش از 70 مقاله علمی تالیف کرده‌اند؛ همچنین مدیرگروه ریاضی، معاون پژوهشکده دانشکده ریاضی، ریاست کتابخانه دانشگاه فردوسی را در کارنامه اجرایی خود دارد.

وی درباره خصوصیات اخلاقی دکتر وحیبدیان کامیاد، تصریح کرد: او دانشمندی ادیب، مومن، دلسوز، دارای استعداد و توانایی ذاتی، فن بیان بالا، درک زیاد و ارائه مطالب ریاضی به زبان ساده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: