• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-13814-5
  • خبرنگار : 15204
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره فرهنگ و ترافیک راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی عنوان کرد؛

رنگ پوشش عابران پیاده در کاهش تصادفات مؤثر است

رئیس اداره فرهنگ و ترافیک راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی گفت: اگر عابران پیاده در نحوه و رنگ پوشش خود، در رفت‌وآمدهای شبانه دقت عمل داشته باشند، تصادفات کاهش می‌یابد.

سلیمان ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان و با حضور در میز خبر پلیس که در تحریریه  خبرگزاری ایسنا برگزار شد، اظهار کرد: عابران باید در پوشش خود از رنگی استفاده کنند که دیدن آن برای رانندگان، در ساعات انتهایی روز، مشکل نباشد. توجه‌نکردن به این امر، مشکلاتی را درخصوص تصادف‌ با عابران پیاده به‌وجود آورده است. 

وی با بیان این‌که «در چند سال گذشته در شهرستان‌های کوچک خراسان رضوی پارک ترافیک وجود داشت، اما مشهد از وجود پارک ترافیک بی‌بهره بود»، افزود: از طریق اتاق فکر پلس راهور و هماهنگی‌هایی که با شهرداری کردیم، توانستیم دو پارک ترافیک را در شهر مشهد راه‌اندازی کنیم.

ایزدی ادامه داد: در اردیبهشت‌ماه پارک ترافیک بزرگی در سطح خاورمیانه با 3 هکتار مساحت افتتاح شد که در آن، قوانین ترافیکی در سن و مقاطع مختلف تحصیلی، توسط کارشناسان پلیس راهور آموزش داده می‌شود.
 
رئیس اداره فرهنگ و ترافیک راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به تاثیرگزاری سخنرانان حوزه علمیه بر مردم، از آن‌ها در خواست کردیم که در بین نماز‌ها و سخنرانی‌های مذهبی، مردم را به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دعوت کنند و ما نیز برای عملی‌شدن این طرح، سی‌دی و کتاب‌های آموزش ترافیک را در اختیار‌آن‌ها گذاشته‌ایم که خوشبختانه نتایج خوبی از این کار حاصل شده است.

ایزدی با بیان این‌که «طی یک پژوهش، مشخص شد 8 مورد از تخلفاتی که از جانب شهروندان انجام می‌شود، حق‌الناس است»، بیان کرد: یک دانشجوی کارشناسی‌ارشد به‌عنوان این‌که نقدی بر قوانین راهنمایی و رانندگی داشته باشد، کل آیین‌نامه رهنمایی و رانندگی را از نظر فقهی و با توجه به آیات قرآن بررسی کرد و به این نتیجه رسید که برخی از جرایم رانندگی حق‌الناس است.

رئیس اداره فرهنگ و ترافیک راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی اظهار کرد: برای دعوت مسولان استان برای شرکت در کلاس‌های آموزش قوانین رانندگی، از استاندار طی نامه‌ای درخواست کردیم تا از فرمانداری‌های شهر دیگر استان بخواهد که تمام ارگان‌های زیر نظرشان را مجاب به شرکت در این کلاس‌ها بکنند و خوشبختانه این اتفاق افتاد؛ به طور مثال، بیمارستان 17 شهریور کل کارکنان خود را برای آموزش قوانین رانندگی به پلیس راهور معرفی کرد.

ایزدی با اشاره به این‌که «از شهر‌های مختلف کشور برای شرکت در کلاس‌های پلیس راهور خراسان رضوی شرکت می‌کنند»، اظهار کرد: پلیس راهور خراسان رضوی تا کنون ساعت‌های زیادی را برای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی، برای ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف گذاشته است و حتی افرادی از شهر‌های مختلف در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: