• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-12190-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره هماهنگی، پیگیری و نظارت بر امور شهرستان‌های اداره‌کل ارشاد خراسان‌رضوی:

کاشمر یکی از مهم‌ترین شهرهای استان در عرصه‌های مختلف فرهنگی است

سرپرست اداره هماهنگی، پیگیری و نظارت بر امور شهرستان‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از کاشمر به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای استان در عرصه‌های مختلف به خصوص فرهنگی نام برد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمید صابر 19 مهرماه در دیدار با فرماندار کاشمر با بیان اینکه در دولت دوازدهم تحولات خوبی در برنامه‌های فرهنگی ایجاد شده است، گفت: متأسفانه در گذشته نگاه به حوزه فرهنگ مطلوب نبوده است.

وی با اشاره به اینکه کاشمر یکی از مهم‌ترین شهرهای استان در عرصه‌های مختلف به خصوص فرهنگی است، افزود: در مشهد اکنون 26 فرهنگسرا در حوزه شهرداری فعال است که می‌توان در عرصه‌های مختلف فرهنگی استفاده بهینه کرد.

صابر با تأکید براینکه در راستای ارتقاء فرهنگ همه باید تلاش کنند، بیان کرد: حفظ حرمت و کرامت روسای ارشاد، هماهنگی با مقام عالی دولت و خبرگیری از عملکرد روسای ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان‌ها یکی از مهم‌ترین برنامه‌های است که در دستور کار قرار داد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان عملکرد روسای ادارات فرهنگ و ارشاد شهرستان‌ها را از مشهد قضاوت کرد، بلکه باید در شهرستان حضور یافت، عنوان کرد: نمی‌شود با تلفن و تلگرام عملکرد روسای ادارات را مورد قضاوت قرار داد.

سرپرست اداره هماهنگی، پیگیری و نظارت بر امور شهرستان‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی در ادامه طرح حرم تا حرم در کاشمر را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی شهرستان دانست و افزود: این پروژه ویترینی برای معرفی شهرستان کاشمر در استان و کشور است.

وی با اعلام اینکه از منطقه ترشیز بوی امید در خراسان می‌آید، در خصوص برنامه‌های نمایشگاه کتاب که از نهم تا 16 آذرماه  در مشهد یرگزار می‌شود، گفت: هر شب از این نمایشگاه به یک شهرستان به عنوان شب فرهنگی آن شهرستان اختصاص خواهد یافت.

صابر با اشاره به اینکه ابتدا باید هر شهرستان در این خصوص اعلام آمادگی کند، افزود: با توجه به سبقه شهرستان کاشمر انتظار داریم یکی از این شب‌ها را قبول کنید و از این طریق صدای فرهنگ شهرستان را به گوش تمامی شهروندان در استان برسانید.

وی همچنین اظهار کرد: اگر هر فعالیتی که با نگاه نماینده عالی دولت در شهرستان همسوتر و از جنس کاشمر در قاب گفتمان دولت دوازدهم باشد و همچنین به لحاظ فرهنگی با این شهرستان همخوانی داشته و در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد حاضر هستیم آن را بومی سازی کرده و این فعالیت را برای اجرا به شهرستان بیاوریم.

 برنامه‌های فرهنگی در دولت دوازدهم رشد خوبی داشته است

در ادامه فرماندار کاشمر، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را کمک خوبی برای ارتقاء فرهنگ دانست و افزود: باید راه‌اندازی هر چه سریع‌تر فرهنگسرا در شهرستان را جدی گرفت.

محمدحسن فرهادی با بیان اینکه فرهنگسراها در نگرش مردم تأثیر جدی دارد، از پروژه حرم تا حرم به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های این شهر که سه‌چهارم آن تکمیل شده نام برد و عنوان کرد: تلاش می‌کنیم از توانایی شهرداری در برنامه‌های فرهنگی استفاده بهینه‌تری کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهردار کاشمر نگاه خوبی به مسائل فرهنگی دارد که نباید از این موضوع غافل شد، اظهار کرد: خوشبختانه در دولت دوازدهم برنامه‌های فرهنگی کاشمر نمود خوبی داشته است.

فرماندار کاشمر با اعلام اینکه یکی از اولویت‌های دولت اجرای برنامه‌های فرهنگی با بهترین کیفیت است، عنوان کرد: حرکت معقول فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقدامات فرهنگی گفتمان اعتدال و اصلاحات که در قالب نمادهای ارشاد شکل گرفته قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برنامه‌های حکیمانه خود را ادامه دهد، اظهار کرد: باید برنامه‌های موسیقی، هنر، شعر و نقاشی را با شیب آرام و هماهنگ و به بهترین نحو انجام داد.

فرهادی همچنین با مطلوب ارزیابی کردن عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر، بیان کرد: اکنون شاهد حرکت فرهنگی رو به رشدی در شهرستان کاشمر هستیم.

وی با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی باید خدماتی که در شهرستان می‌شود را در رسانه‌ها منعکس کند، گفت: خوشبختانه جراید شهرستان به خوبی برنامه‌های فرهنگی را پوشش می‌دهند.

فرهادی با تأکید بر اینکه باید در جهت توسعه فرهنگی شهرستان تلاش بیشتری کرد، افزود: در حوزه افرادی که کار فرهنگی با نگاه اصلاح‌طلبی را در شهرستان انجام می‌دهند رشد خوبی داریم.

وی عنوان کرد: اگر می‌خواهیم به تفکر دولت در کشور به عنوان یک پارادایم قوی و فکری بپردازیم باید نقش طبقات متوسط و ارتقاء فرهنگ را یک اصل بدانیم.

فرماندار کاشمر در ادامه با بیان اینکه باید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خودش نیروی مورد نیازش را تربیت کند و از آموزش و پرورش و سایر ادارات نیرو نگیرد، گفت: حق نداریم فرد بی‌اطلاع را در سمتی به صرف اینکه دارای مدرک بالا است به کار گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید در کنار مدرک تحصیلی تجربه کار عملی را هم مدنظر قرار داد، عنوان کرد: باید در حوزه فرهنگ و ارشاد کادر سازی و بومی‌سازی کرد.

فرهادی اعلام اینکه در کاشمر چهرهای ملی بسیاری داریم، اظهار کرد: در تلاش هستیم با نگاه فرهنگی به موضوع اقتصاد مقاومتی ورود کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: