• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3786-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

برگزاری اولین کنگره «همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی» به میزبانی مشهد

اولین کنگره «همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی» و جشنواره بین‌المللی «کارآفرین شو»، 16 و 17 آذر ماه جاری در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

دکتر حجت نادری مشکین، دبیر اولین کنگره «همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: هدف از برگزاری اولین کنگره همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی، توسعه همکاری‌های تیمی بین رشته‌های مختلف و گذر از کارهای جزیره‌ای بدون ثمراست؛ درواقع ما در نظر داریم که دو مدل اجرایی را با استفاده از پتانسیل دانشجویان و دانش‌آموختگان برای ایجاد جامعه کارآفرین در این همایش جلو ببریم تا به ایجاد استارت‌آپ های چندملیتی و چندرشته ای در کشور منجر شود.

وی افزود: این همایش در محورهای، فرصت‌های استارت آپی در حوزه سلامت، شهری، گردشگری، علوم پایه، انسانی و مهندسی، چالش‌های تیم و تیم سازی در ایران، موانع و فرصت‌های همکاری بین‌رشته‌ای و چندملیتی، مدل‌ها و مفاهیم نوین تحقیق و توسعه، نحوه خروج از تولیدات، خدمات سنتی با استفاده از پتانسیل‌های فکرهای جوانان دانشگاه‌ها، روش‌های ایجاد دانشگاه‌های نسل سومی، مسیرها و مدل‌های نوین تبدیل دانش به ثروت، استراتژی‌های ورود به بازارهای بین‌المللی، موانع و راه‌حل‌های جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، چگونه می‌توان ارتباط بین دانشگاه و صنعت را تسهیل کرد، نقش شتاب‌دهنده‌ها در تیم سازی با استفاده از فکرهای جوان، خلاق و نوآور و نحوه ایجاد استارت آپ های موفق برگزار خواهد شد.

عضو هیات علمی گروه سلول‌های بنیادی جهاددانشگاهی خراسان رضوی اضافه کرد: مخاطبین این همایش دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تمام رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، همه سازمان‌های و نهادهای دولتی و خصوصی، استارت آپ ها، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران هستند و برای این همایش بخش فراخوان مقاله در نظر گرفته شده است و متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به سایت https://evand.com/events/imccongress مراجعه نمایند.

نادری با اعلام اینکه اولین جشنواره بین‌المللی «کارآفرین شو» نیز همزمان با اولین کنگره «همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی» در 16 و 17 آذر ماه جاری در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره یکی از ویژه ‌برنامه‌های مشهد شهر استارت‌آپی است و در دو بخش استارت آپی و ایده پردازی برگزار خواهد شد که در بخش اول استارت‌آپ ها با یکدیگر رقابت می‌کنند و در بخش دوم نیز صاحبان ایده‌ می‌توانند ایده‌های خود را به محصول یا خدمت تبدیل کنند و فرصتی است برای کارآفرینی و پیدا کردن نیرو و سرمایه‌گذار لازم ایده خود به دست آورند.

وی تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی کارآفرینی ساینس تک پلاس فرصتی برای تعاملات بین صاحبان ایده، استارت آپ ها، شرکت‌ها، سرمایه گذاران، دیپلمات‌ها و کارآفرینان بین‌المللی از کشورهای ECO و جهان اسلام در ایران است.

دبیر اجرایی اولین کنگره «همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی»تاکید کرد: در این همایش پنل‌های بحث و گفت‌وگوی تخصصی با حضور کارآفرینان برتر و اساتید مطرح در حوزه‌های مختلف نظیر مدیریت شهری و شهرسازی، گردشگری، پزشکی، پیشگیری و سلامت و صنایع غذایی و غیر... برگزار خواهد شد تا دانشجویان بتوانند به یک فرمول عملی برای اجرایی کردن ایده های خود برسند؛ برای مثال یک دانشجوی پزشکی متوجه شود که چگونه می‌تواند در رشته خود کارآفرین باشد و دیدگاه متفاوتی برای ارایه خدمات بهتر به مشتریان (بیماران) خود داشته باشد.

نادری ادامه داد: برگزاری نشست‌های تخصصی بین دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و کارآفرینان و سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است تا آنان بتوانند در همین جشنواره به انعقاد قرارداد همکاری با یکدیگر برسند؛ همچنین در کنار آن برگزاری کارگاه‌هایی با موضوعاتی نظیر پرورش مهارت و شناخت بازار نیز در این جشنواره پیش‌بینی‌شده است.

برگزاری اولین جشنواره بین‌المللی «کودک و نوجوان کارآفرین»

عضو هیات علمی گروه سلول‌های بنیادی جهاددانشگاهی خراسان رضوی از برگزاری اولین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان کارآفرین (ساینس تک پلاس کیدز) در 14 و 15 آذرماه در راستای جشنواره «کارآفرین شو» خبر داد و گفت: امروز جامعه ایرانی کارآفرین نیست، زیرا ما روحیه کارآفرینی در فرزندانمان را در خانواده‌ها و مدارس ایجاد نکرده‌ایم، لذا در نظر داریم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی فرهنگ کارآفرینی از سنین پایین را در جامعه ترویج کنیم.

نادری با اشاره به برنامه‌های جشنواره کودک و نوجوان کارآفرین خاطرنشان کرد: غرفه فروش خلاقیت‌های کودکان (اعم از ایده خدماتی یا محصول)، حضور شرکت‌های فعال در حوزه کودک خلاق و کارآفرین، سخنرانی‌های علمی برای والدین، آموزش خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی به کودکان از طریق داستان، بازی و نمایش، معرفی استارت آپ های کودکانه مبتنی بر IT و کارآفرینی کودکان، معرفی مدارس برتر در حوزه کارآفرینی از جمله برنامه‌ای این جشنواره خواهند بود. 

وی افزود: جشنواره کودک و نوجوان کارآفرین در محورهای خلاقیت و نوآوری کودکان، اعتمادبه‌نفس کودکان، کودک کارآفرین، فرهنگ کارآفرینی، جامعه‌ای با تفکر کارآفرینی، نقش آموزش‌وپرورش و معلمان، نقش والدین و معلمان در ایجاد دانشگاه نسل سوم، سیستم‌های نوین آموزشی مقاله پذیرش می‌کند و آخرین مهلت ارسال مقالات تا هفتم آبان ماه جاری است.

دبیر اولین کنگره همکاری‌های بین‌رشته‌ای و چندملیتی یادآورشد: جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان، بنیاد ملی نخبگان و خانه صنعت، معدن و تجارت استان از جمله حامیان این جشنواره محسوب می‌شوند و بخش اجرایی جشنواره را نیز شرکت دانش‌بنیان ایده‌پروران مشرق غزال برعهده دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: