• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-3690-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

بالگرد نجات در نيشابور

استقرار بالگرد اورژانس در نيشابور، خبري است كه از مدت‌ها قبل بنا بود به آن جامه عمل پوشانده شود كه اين اتفاق نمي‌افتاد اما خبرها اين بار حاكي از به واقعيت پيوستن اين وعده است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، نيشابور مدت‌هاست در انتظار عملي شدن اين وعده بوده اما هر بار بنا به دلايلي اين اتفاق به وقوع نمي‌پيوست؛ حالا خبرها حاكي از اختصاص و استقرار بالگرد اورژانس نيشابور است.

در اين باره حميد گرمابي نماينده مردم نيشابور و فيروزه در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا عنوان كرد: ماه‌هاست كه اين قضيه پيگيري مي‌شد حتي دستور آن نيز داده شده بود ولي براي اختصاص هلي‌كوپتر، عملي شدن آن زمان برد با توجه به رايزني‌هايي كه با شركت هلي‌كوپتري ايران داشتيم و قراردادي كه توسط رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نيز امضا شد، بالاخره اين اتفاق عملي خواهد شد. 

وي افزود: پيگيري‌هاي ديگر اين موضوع نيز در اين هفته ادامه خواهد داشت و مقدمات فراهم خواهد شد كه اين هلي‌كوپتر مستقر شود؛ استقرار اين هلي‌كوپتر با توجه به اين كه در مسير جاده اصلي تهران - مشهد قرار داريم و تردد زيادي در اين مسير وجود دارد در امداد رساني به مصدومان حادثه و اتفاقات جاده اي كمك شاياني خواهد كرد. 

گرمابي گفت: شهرستان نيشابور و فيروزه وسعت زيادي دارند استقرار اين هلي‌كوپتر مي‌تواند جان بسياري از مصدومان را در آينده نجات دهد كه خوشبختانه اين امكان فراهم شده و اميدواريم با خدمات  رساني سريع هوايي بتوان در نجات جان انسان ها در اين مسير كه متاسفانه حادثه‌خيز است، گام‌هاي ثمر بخشي برداشته شود و امداد رساني سريع در منطقه داشته باشيم.

مجيد شكفته خلبان هلی‌کوپتر در شرکت هلیکوپتری ایران نيز به ايسنا گفت: ایراسپاشیال آلوئت ۳( aerospatiale) یک هلی‌کوپتر چند منظوره سبک تک موتوره است. طراحی این هلی‌کوپتر به وسیلهٔ شرکت سوداویيشن( sudaviation) انجام شده و به وسیله ایراسپاشیال ساخته شده است.

وي ادامه داد: اورژانس کشور به منظور ایجاد پایگاه‌های اورژانس هوایی در سطح کشور معمولا اقدام به اجاره بالگرد از ارگان‌های مختلفی می‌نماید؛ به دلیل نیازی که در گسترش خدمات اورژانس هوایی در سطح کشور وجود دارد از سال گذشته شرکت هلیکوپتری ایران به عنوان بخش غیرنظامی سه تایپ هلیکوپتر را به اجاره اورژانس در آورده است؛ با پیگیری‌های اخیر صورت گرفته و رایزنی‌هاي انجام شده با شرکت هلی‌کوپتری ایران بناست پایگاه اورژانس هوایی نیشابور نيز برقرار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: