• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 968-2191-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

مدیر یک هتل پنج ستاره در مشهد:

دولت‌ها گردشگری را در اولویت قرار ندادند

مدیر یک هتل پنج ستاره در مشهد گفت: مشهد برای سرمایه‌گذاران حکم معدن طلا را دارد که البته هنوز یک درصد ذخایر آن هم استخراج نشده است.

امیر سزاوار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: دولت‌های قبلی و دولت فعلی گردشگری را به اندازه‌ای که بایسته است در اولویت کاری خود قرار نداده و نخواهند داد. برخی از دولتمردان ما آنقدر گرفتار مسائل جناحی هستند که گردشگری و بسیاری از امور دیگر تحت شعاع قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در چهار دهه گذشته در انجام رسالت خود موفق نبوده است، اما واگذاری امور اجرایی به بخش خصوصی و بسنده کردن به انجام امور نظارتی شاید بتواند از انحطاط بیشتر این سازمان جلوگیری کند، زیرا شواهد نشان می‌دهد در هر جایی که دولت و برخی ارگان‌های دیگر دخالت نکردند وضعیت بهتر شده است.

سزاوار با تاکید بر اینکه در مشهد پتانسیل فراوانی در حوزه گردشگری وجود دارد، افزود: حتی می‌توان گفت این شهر برای سرمایه‌گذاران حکم معدن طلا را دارد که البته هنوز یک درصد ذخایر آن هم استخراج نشده است، اما اشکال اینجاست که سیاست‌گذاری‌های اشتباه و عدم وجود طرح جامع گردشگری باعث شده که در نظر اکثر سرمایه‌گذاران، گردشگری به معنی هتل‌داری تلقی شود که هر کس بخواهد در صنعت گردشگری سرمایه‌گذاری کند باید اقدام به ساخت هتل کند.

این کارآفرین برتر در حوزه هتلداری ادامه داد: این اشتباه باعث شده که میزان عرضه صد برابر تقاضا در مشهد شود، درحالی که هیچگونه برنامه‌ریزی و اقدام اساسی برای تهیه زیرساخت‌ها، ایجاد انگیزه سفر و افزایش ماندگاری مسافران در شهر مشهد نشده است و نهایتا امروز شاهد آن هستیم که موضوع از سطح بحران فراتر رفته به یک فاجعه بدل شده است.

وی عنوان کرد: هزاران میلیارد تومان سرمایه‌هایی که می‌توانست در مسیر مورد نیاز صنعت گردشگری صرف شود تبدیل به ساخت هتل‌های شده است که همه به ضرردهی دچار شدند و جالب‌تر اینکه همچنان صدور مجوز ساخت هتل و سایر مراکز اقامتی ادامه دارد و مسئولان دلیل آن را عدم وجود قانون لازم جهت جلوگیری از صدور مجوز و عدم تصویب طرح جامع گردشگری می‌دانند.

سزاوار با اشاره به اینکه ساخت بی‌رویه هتل‌ از اشکالی اساسی سرچشمه می‌گیرد، بیان کرد: اول و مهمتر از همه ورود ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی در این حوزه در جهت کسب منافع است از جمله نشانه‌های آن ساخت بی‌شمار مراکز اقامتی به نام هتل، هتل‌آپارتمان، زائرسرا و امثال آن است که همگی در حال ارایه خدمات و پذیرش مسافران برون سازمانی هستند.

وی تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت که شهر مشهد در صنعت هتلداری و سایر مراکز دولتی نه تنها قابل مقایسه با سایر شهرهای کشور نیست بلکه با کشورهای منطقه به خوبی رقابت می‌کند و با تمام مشکلات دست به گریبان خود همچنان به ارایه بهترین خدمات خود ادامه می‌دهد، در حالی که سایر شهرها از داشتن حداقل مراکز اقامتی مناسب محروم هستند مشهد یکه‌تازه بهترین هتل‌ها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: