• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-4090-5
  • خبرنگار : 15206
  • منبع خبر : ----

زنگ پدافند غیرعامل در مدارس سبزوار نواخته شد

زنگ پدافند غیرعامل در دبیرستان 17 شهریور شهر سبزوار نواخته شد و دانش آموزان آموزش های لازم مقابله با حوادث را فرا گرفتند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، معاون استاندا و فرماندار سبزوار امروز 6 آبان‌ماه در این  مراسم گفت: مهمترین موضوع در پدافند غیرعامل سرمایه اجتماعی است از این‌رو آموزش و فرهنگسازی در این حوزه ضروری است. 

احمد برادران افزود: امروز مهمترین تهدید دشمن در حوزه فرهنگی است که دانش آموزان و نوجوانان در خط مقدم این نفوذ قرار دارند و خنثی کردن این تهدید از اهداف پدافند غیرعامل است. 

وی با اشاره به اینکه باید در هر شرایطی آمادگی‌های لازم برای مقابله با تهدیدها و خطرات احتمالی دشمنان وجود داشته باشد، اظهار کرد: در راستای کاهش خسارت‌ها همه طرح‌های عمرانی شهرستان دارای پیوست پدافند غیرعامل است. 

برادران گفت: پدافند غیرعامل در افزایش اقتدار ملی و امنیت کشور نقش مهمی دارد و باید با شناسایی تهدیدات، کشور را مقابل تهاجم دشمن مصون کرد.
 
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل یک اصل مهم برای پایدار سازی نقاط قوت وشناسایی نقاط آسیب پذیر است، ادامه داد: یکی از مهمترین رویکرد پدافند غیر عامل تقویت نقاط بالقوه در راستای کاهش نقاط تهدید است 
فرماندار ویژه سبزوار افزود: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه است که موجب افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب در هنگام بحران می‌شود. 

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان سبزواری در قالب عکس با موضوع پدافند غیرعامل به نمایش گذاشته شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: