• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-4990-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه علمیه امام رضا (ع) گناباد اعلام کرد:

طلاب گنابادی نظافت بخشی از مسیر نجف تا کربلا را بر عهده گرفتند

رئیس حوزه علمیه امام رضا (ع) گناباد گفت: برای اولین بار طلاب گنابادی نظافت بخشی از مسیر نجف تا کربلا را بر عهده گرفتند.

حجت الاسلام و المسلمین حسین امامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه خراسان، در حاشیه عزیمت طلاب شهرستان گناباد به کربلای معلی، با بیان اینکه 90 نفر از طلاب این شهرستان در این برنامه حضور خواهند داشت، اظهار کرد: مجموع این سفر زیارتی متفاوت 10 روز طول خواهد کشید.

وی ادامه داد: این کاروان طی سه روز به صورت گروهی به زیارت خواهند رفت و بقیه مدت نیز نظافت بخشی از مسیر نجف تا کربلا را بر عهده خواهند گرفت و در مواقعی که فرصت تبلیغ هم وجود داشته باشد کار فرهنگی تبلیغی خود را در موقع نمازهای یومیه انجام خواهند داد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری سه سال قبل در دیدار با طلاب تهران، سه مطالبه را از آن‌ها داشتند که یکی از این مطالبات ارائه خدمات اجتماعی به مردم بود.

امامی خاطرنشان کرد: بر این اساس یکی از بهترین خدمات، خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) همین است که طلاب هم نظافت محیط پیاده روی را انجام دهند و هم اینکه فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی که وظیفه اصلی روحانیون است را به نحو احسن به انجام برسانند.

رئیس حوزه علمیه امام رضا (ع) گناباد همچنین گفت: همایش پیاده روی اربعین حسینی اگر هیچ سندی هم نداشته باشد در حال حاضر شعار شیعه می باشد؛ لذا هر هر کدام از شیعیان هر قدمی به هر نحوی که بتواند به این شعار کمک نمایند بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: