• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

هوای امروز مشهد؛ باز هم آلوده

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از پیش‌بینی تداوم آلودگی هوای شهر مشهد برای امروز، دوشنبه، خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط‌عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، حمید صالحی، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده و مقایسه غلظت آلاینده‌ها، در روز دوشنبه نیز شاهد وضعیت ناسالم هوا و استمرار آلودگی هوا در شهر مشهد و قرارگیری شاخص آلودگی هوا در وضعیت هشدار خواهیم بود.

وی ادامه داد: در شرایط هشدار هوا تمامی گروه‌های سنی در معرض آسیب هستند و لازم است شهروندان تا حد امکان از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری کرده و استفاده از وسایل نقلیه عمومی را جایگزین کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: بر این اساس به مدارس نیز توصیه می‌شود از ورزش‌های هوازی دانش‌آموزان برای پیش‌گیری از بیماری‌های منتج از آلودگی هوا، جدا خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین توصیه می‌شود افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، بانوان باردار، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و از شهروندان نیز تقاضا می‌شود حتی‌المقدور از ترددهای غیر ضروری درون شهری اجتناب کنند.

به گزارش ایسنا، میزان آلودگی هوای مشهد روز گذشته، یکشنبه، با شاخص 164 در وضعیت هشدار و ناسالم برای تمامی گروه‌ها قرار داشت، به‌گونه‌ای که ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سرافزاران با شاخص 155، چمن با شاخص 154 و سمزقند با شاخص 153 دارای بیش‌ترین میزان آلودگی هوا در سطح شهر مشهد بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: