• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8914-5
  • خبرنگار : 15231
  • منبع خبر : ----

در دیدار رئیس و مدیران ارشد جهاد دانشگاهی با شهردار مشهد عنوان شد؛

تاکید شهردار مشهد بر استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

شهردار مشهد بر استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، شب گذشته در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی و مدیران این سازمان که در محل شهرداری مشهد صورت گرفت، با اشاره به اینکه «شروع کار من از جهاددانشگاهی بوده است»، گفت: در طی سال‌های اخیر، جهاد دانشگاهی نیز همگام با نظام جمهوری اسلامی از پیشرفت قابل ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه «به دنبال ترویج فرهنگ شهروندی، ایجاد هویت برای مشهد و هوشمندسازی این شهر هستیم»، افزود: از جهاد دانشگاهی می‌خواهیم که در نیل به رسیدن به این اهداف شهرداری را یاری کند.

شهردار مشهد با اشاره به اهمیت ایجاد هویت برای مشهد و ضرورت برندسازی برای این هویت، تصریح کرد: باید تلاش کرد تا مردم مشهد به مشهدی‌بودنشان افتخار کنند.

تقی‌زاده خامسی فرهنگ‌سازیِ رعایت بیشتر حقوق شهروندی را از دیگر برنامه‌های خود ذکر کرد و گفت: ما باید سعی کنیم تا مردم بیشتر قوانین را رعایت کنند، بیشتر به یکدیگر احترام بگذرانند، همسایه خوبی برای یکدیگر باشند و به قوانین رانندگی توجه بیشتری کنند.

وی با اشاره به برخی از مشکلات شهر مشهد از جمله بدهی‌‎های معوق و همچنین جذب نیروی انسانی بی‌رویه، اظهار کرد: قطعاً برای داشتن شهری مطلوب‌تر، ما به همکاری جدی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی همچون جهاد دانشگاهی نیازمندیم.

در ادامه این دیدار، سید علی‌اکبر شمسیان، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، ضمن معرفی فعالیت‌های مختلف این نهاد افزود: جهاد دانشگاهی از این ظرفیت برخوردار است تا ظرفیت‌های بیرونی، اعم از علمی و اجرایی، را تجمیع کند و این ظرفیت می‌تواند در خدمت توسعه و رفع مشکلات شهر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه «مدیریت کلان‌شهر مشهد به لحاظ حضور میلیون‌ها زائر و همچنین جمعیت بالای مجاوران کار دشواری است»، افزود: نگرش مدیریت شهری باید توجه همزمان به زائر و مجاور باشد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه «ارتقاء فرهنگ شهری ما نیاز به سرمایه‌گذاری دارد»، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌ها و تجربیات موجود، این سازمان آمادگی دارد تا در این زمینه، شهرداری را در رسیدن به اهداف یاری نماید.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با اعلام آمادگی کامل این سازمان برای همکاری با شهرداری مشهد گفت: کمک به شهرداری، کمک به خودمان، فرزندانمان و نسل آینده این شهر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: