• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

تلاش‌ها باید بر رونق اشتغال متمرکز شود

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: امروز تلاش ما بایستی این باشد که کار رونق گیرد. اگر نیروی کار ما در شرایطی قرار دارد که عرضه و تقاضا متناسب است، نگرانی از لحاظ تنظیم قرداد نداشته باشد.

فیروز ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: من آمار دقیقی در خصوص اینکه چه مقدار از قردادهای ما موقت است ندارم اما آنچه مهم بوده این است که قردادها، چه موقت چه دائمی، کلیه حقوق یک قرداد دائمی بر کلیه حقوق قرداد موقت جاری است. بنابراین نباید نگرانی برای جامعه ما باشد.

وی ادامه داد: نگرانی اصلی باید زمانی باشد که کار آسیب ببیند. اگر کار اهمیت داشته باشد، کارگر و کارفرما نیز بالطبع مورد حمایت قرار می‌گیرند و از ارزش اجتماعی نیز برخوردار خواهند شد.

ابراهیمی با بیان اینکه تمام تلاش ما بایستی این باشد که کار رونق بگیرد، عنوان کرد: اگر نیروی کار ما در شرایطی قرار دارد که عرضه و تقاضا متناسب است، نگرانی از لحاظ تنظیم قرداد نداشته باشد. همیشه کارفرماست که باید نگران از دست دادن کارگری باشد که بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده و هزینه آموزش وی را پرداخت کرده است.

وی با اشاره به اینکه هرکجا عرضه بیشتر از تقاضا باشد، آن طرف معادله دچار مشکل خواهد شد، تصریح کرد: بالعکس امروزه شغل کم است و به جای آن افراد جویای کار بسیار هستند. وقتی این شرایط حاکم باشد، انسان ناگریز است که به هر شغلی تن دهد.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امروز با توجه به اینکه در شرایط سخت اقتصادی قرار گرفته‌ایم، کارفرمایانی داریم که علاوه بر اینکه 2000 کارگر در بنگاه‌ او مشغول به کار هستند، یک عدد کارگر مستاجر ندارد و در هر شرایطی به کارگر خود کمک می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: