• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-9714-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

حسینی:
نزاع‌های فردی و جمعی آسیب‌ اول استان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه رفتارهای خشونت آمیز آسیب اول استان است، گفت: نزاع های فردی و جمعی تبدیل به آسیب اول استان شده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه "در سه هفته گذشته 2 میلیارد و 800 میلیون ریال به دو طرح در آموزش و پرورش استان اختصاص داده ایم"، اظهار کرد: با توجه به اینکه در کودک همسری رتبه اول کشور را داریم و این موضوع معضلی برای خراسان رضوی است، یکی از این طرح‌ها درحمایت از نوجوانان متاهل و برای آموزش آنهاست. 

وی ادامه داد: طرح دوم مداخلات فوری در رفتارهای خشونت آمیز است.رفتارهای خشونت آمیز آسیب اول استان است و این موضوع کاهش آستانه تحمل در روابط بین فری را نشان می‌دهد. ورزش‌های درون مدرسه‌ای از بهترین راه‌ها برای کنترل و کاهش خشم هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه "در مدیریت عادت داریم از نداشته‌ها بگوییم و کمتر از داشته ها سخن می گوییم"، خاطر نشان کرد: از مدیریت‌های مبتنی بر داشته‌ها، مدیریت تربیت بدنی و ورزش بوده  که در این زمینه اقداماتی انجام داده است به طور مثال در طرح المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای بدون اینکه تاسیساتی ایجاد،سالنی افتتاح و... صورت بگیرد، 4 میلیون و 500 هزار دانش‌آموز در کشور درگیر المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شدند.

حسینی افزود: در خراسان رضوی هم 480 هزار دانش‌آموز به صورت مستقیم در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کرده‌اند و بسیاری از دانش‌آموزان هم در قالب داور، تدارکات و... در این المپیادها حضور داشته‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه "المپیادهای درون مدرسه‌ای مشارکت محور، اخلاق محور، مدرسه محور و... هستند و هویت ملی و اسلامی را هم شکوفا می کنند"، بیان کرد:روز گذشته طرحی در دفتر امور اجتماعی استانداری مصوب شد که فعالیت های ورزشی، هنری و فرهنگی که می‌توانند پیوند دهنده اولیا و فرزندان باشند را شناسایی کنیم و برای آنها تسهیلات قائل شویم .هرجا که فرزندان با پدر و مادر رفتند به طور مثال استخر، سینما و... تخفیف حداقل 50 درصدی برای انها در نظر گرفته شود.از آنجایی که گسست نسلی وجود دارد چنین اقداماتی هویت ساز هستند.

"راز سیاوش" جایگزین "بن تن" می‌شود

وی با بیان اینکه "شخصیت بن تن از جانب آمریکا  به یک الگوی جهانی تبدیل شده است"،تصریح کرد: با هنرمندان مشهد صحبت کرده‌ایم  و آنها کارتونی به نام راز سیاوش ساخته‌اند. بستر این کارتون هم بن تن است؛ بن تنی که می خواهد آمریکا را از شر اهریمن نجات دهد  و به پیشرفت برساند. او به تونل تاریخ برخورد می کند و از آنجا به ابران باستان می‌آید  و با قهرمانی به نام سیاوش برخورد می کند. سیاوش بازوبندی دارد که تنها راه غلبه بر اهریمن است. بازو بند را به بن تن می‌دهد ولی در این بازوبند ساختن درون انسان و اخلاق انسان شکست اهریمن را به دنبال دارد. 

حسینی اظهار کرد: کارتون راز سیاوش تا یک ماه دیگر اکران می شود. قرار است راز سیاوش به عنوان یک الگو جایگزین بن تن شود که البته کاری سخت است. چنین اقداماتی را خیلی کم انجام می دهیم. ورزش‌های  درون مدرسه ای می تواند الگو سازی برای دانش‌آموزان را ملاک خود قرار دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه "در دولت تدبیر و امید بهره وری محقق شده است"، خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه قرار شده  کشور رشد اقتصادی 8 درصد داشته باشد و  35 درصد رشد باید از طریق بهره وری صورت بگیرد. آموزش و پرورش کانون اصلی بهره وری است و طرح های ورزشی آموزش و پرورش بهره ورانه است.

وی یادآور شد: دو روز گذشته با یکی از تشکل‌های غیر دولتی طرح از صفر تا سکو را مصوب کردیم. در این طرح قهرمان‌های ورزشی و خیر به روستاها می روند، استعدادیابی انجام می دهند و  افراد مستعد را از صفر تا سکو هدایت می کنند.

حسینی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس عنوان کرد: شوراهای دانش‌آموزی کارکرد‌های بسیار زیادی دارند. علاوه بر تمرین دموکراسی، مردم سالاری، تعلیم و تربیت در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نماد اصلی مشارکت جامعه در سرنوشت کشور است که از مدارس آغاز می شود. 900 هزار دانش‌آموز استان در این انتخابات شرکت کردند. 150 هزار دانش‌آموز  کاندیدا و 60 هزار نفر هم انتخاب شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در خصوص پدافند غیر عامل گفت: در سال جاری برای جدی تر گرفتن این مساله در حال تربیت هزار مربی هستیم که در دستگاه‌های مختلف مسائل پدافند غیر عامل را رشد بدهند. آموزش و پرورش استان هم می‌خواهد در 11 هزار مدرسه استان شورای پدافند غیر عامل دایر کند و رییس هر مدرسه رییس شورای پدافند غیر عامل باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: