• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4887-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

دو سالانه کنفرانس جهانی روزنامه‌نگاران علمی در لوزان

شهرلوزان سوئیس میزبان کنفرانس جهانی روزنامه‌نگاران علمی (WCSJ) در سال 2019 خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ژاپن نیوز، انتظار می‌رود حدود 1000 تا 1200 خبرنگار علمی و متخصص از بیش از 60 کشور در یازدهمین کنفرانس دوسالانه WCSJ لوزان در اول تا پنجم ژوئیه 2019 شرکت کنند.

این اولین‌بار است که سه انجمن اصلی نویسندگان علوم علمی در جهان یعنی انجمن روزنامه نگاری علوم سوئیس، روزنامه‌نگاران انجمن علمی فرانسه در رسانه های خبری (AJSPI) و نویسندگان علمی در ایتالیا به یکدیگر ملحق شوند.

رویداد لوزان شامل کارگاه‌های خلاق، مباحث پویا در گردهمایی و مناظره و آموزش است. شرکت در این رویداد فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربه خوب و بازتاب ارزش‌های حرفه‌ای روزنامه نگاری علمی بوده که به افراد اجازه کشف ابزارهای جدید و چگونگی پیاده‌سازی آنها را  می‌دهد.

رویداد لوزان تحت حمایت سازمان تحقیقات هسته ای اروپا (CERN)دانشگاه لوزان و دانشگاه ژنو است. طی این مراسم علاوه بر بازدید از موسسات شریک  حدود 30 تور بازدید از ایستگاه‌های تحقیقاتی آلپ و بسیاری از موسسات سوئیس و اروپا نیز سازماندهی شده است.

موفقیت‌های اقتصادی سوئیس به دلیل توجه به علم و نوآوری است و طی چند سال بالاترین جایگاه شاخص نوآوری جهانی را داشته است. لوزان دارای محیط منحصر‌به‌فرد مدارس عالی تحصیلی و شرکت‌های چند ملیتی و همچنین بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه علوم است.

این کنفرانس نیز فرصتی منحصربه‌فرد برای سوئیس فراهم کرده تا هر چه بیشتر موفقیت‌های علمی خود را به روزنامه‌نگاران از سراسر جهان نشان دهد و موجب ترویج علمی و منافع منحصربه فرد برای سوئیس شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: