• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-10214-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:
کم‌تحرکی دانش‌آموزان، تهدیدی جدی است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: کم تحرکی دانش‌آموزان کم کم به یک تهدید ملی تبدیل می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا کاظمی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کم تحرکی دانش‌آموزان کم کم  به یک تهدید ملی تبدیل می شود و امنیت کشور را هدف قرار می دهد.

وی ادامه داد: از بهترین راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توجه به ورزش است و وزارت کشور به این موضوع واقف بوده، به همین دلیل این موضوع را به وزارت آموزش و پرورش و استانداری‌ها ابلاغ کرده تا به صورت ویژه آن را در دستور کار شورای آموزش وپرورش قرار دهند.

در بخش دیگری از این مراسم جواد پورجاهد، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری چهارمین دوره المپیادهای ورزشی  درون مدرسه‌ای استان در سال جاری عنوان کرد: در سال گذشته المپیادهای ورزشی در 5 هزار و 128 مدرسه استان  برگزار شد و 416 هزار و 199 دانش‌آموز تحت پوشش این المپیادها قرار گرفتند. در سال جاری 473  هزار و 841 دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی مدارس استان شرکت خواهند کرد که نسبت به سال گذشته تعداد دانش آموزان افزایش 5 درصدی دارد. المپیادهای ورزشی مدارس در ساعات غیر مدرسه اجرا می شود. 

وی با بیان اینکه " 2938معلم تربیت بدنی در استان داریم"، خاطر نشان کرد: 2348 معلم مستقیما کار تربیت بدنی را انجام می‌دهند. 220 نفر از همکاران در بخش اداری و اجرایی و اماکن فعالیت می‌کنند و 340 نفرهم در پست‌های غیر تخصصی کار می‌کنند. در خصوص کمبود معلم تربیت بدنی هم اگر بر مبنای تغییر ساعت های آموزگاران ابتدایی حساب کنیم 315 و گرنه 800 نفر معلم تربیت بدنی در استان کمبود داریم.

پورجاهد افزود: سرانه ورزشی استان در سال گذشته 12.5 صدم متر مربع  بوده که در سال جاری به  حدود 14 صدم متر مربع رسیده است. میانگین سرانه فضای ورزشی کشور 17 صدم مترمربع است. 13 سالن ورزشی در سال گذشته افتتاح کرده ایم و از 26 استخر سرپوشیده استان که در حال ساخت هستند 3 مورد پیشرفت 95 درصدی داشته اند که سازمان برنامه و بودجه آنها را هم در ارزیابی‌های خود حساب کرده است به همین دلیل میزان رشد سرانه فضای ورزشی استان به حدود 14 صدم متر مربع رسیده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، تصریح کرد: تخصیص اعتبارات ماده 53 قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که اختصاص 30 درصد از یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی استان به منظور توسعه فضاهای ورزشی مدارس است سال گذشته ابلاغ شد، اما به این دلیل که دستگاه‌ها برای این کار ملزم نشده بودند بلکه مختار بودند، این اعتبار اختصاص نیافت امیدوار هستیم سال آینده این اعتبار تخصیص داده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: