• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-10314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی مطرح کرد

ورزش تربیتی عنصر اصلی رشد و توسعه ورزش استان

مدیرکل  ورزش و  جوانان خراسان رضوی گفت: اگر می خواهیم به دنبال رشد و توسعه ورزش استان باشیم عنصر اصلی آن ورزش تربیتی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کوروش صبوریان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه "چهار حوزه ورزش همگانی، قهرمانی، تربیتی و حرفه‌ای داریم"، اظهار کرد:: ورزش تربیتی در حوزه آموزش و پرورش است.اگر می خواهیم به دنبال رشد و توسعه ورزش استان باشیم عنصر اصلی آن ورزش تربیتی است. 

وی گفت: تعامل بین اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان اتفاق خوبی بوده  که  از سه سال گذشته آغاز شده است.سه سال پیش تفاهم نامه‌ای امضا کردیم و امروز به بیشتر اهدافی که مدنظر داشته‌ایم رسیده‌ایم و در واگذاری سالن‌ها برای مسابقات، المپیادهای ورزشی و.. هیچ مشکلی نداریم.  

صبوریان عنوان کرد: اگر در حوزه ورزش همگانی در کشور اول هستیم قطعا تعامل اداره کل آموزش و پرورش و شهرداری با ما  وجود داشته است. دوم شدن در حوزه ورزش بانوان و کسب رتبه چهارم در ورزش قهرمانی نتیجه این تعاملات بین دستگاه‌ها در استان بوده است. 

مدیرکل  ورزش و جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در مسابقات آسیایی داخل سالن ترکمنستان که یک ماه پیش برگزار شد 10 درصد کاروان اعزامی کشور از خراسان رضوی بودند  که 11 درصد مدال‌ها را کسب کردند،  این وزرشکاران همان دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

صبوریان بیان کرد: دو گروه در توسعه ورزش و کمک به ورزشکار نقش اساسی دارند؛ گروه اول والدین و خانواده هستند  که اگر آنها در کنار ورزشکار نباشند اتفاق خوبی برای ورزشکار صورت نمی گیرد. گروه دوم مربیان هستند  که نقش اساسی در تربیت ورزشکار دارند.

وی ادامه داد:  توسعه فرهنگ، اخلاق، ادب و ... را باید از مربی شروع کنیم. هرگاه مربی اخلاق مدار باشد ورزشکار هم اخلاق مدار است. تاثیری که مربیان بر روی ورزشکاران می گذارند بی بدیل است. خوشبختانه در خراسان رضوی مربیانی که در توسعه اخلاق ، ادب ، احترام، پهلوانی و ... نقش مؤثر در ورزش کشور دارند کم مشاهده نمی‌کنیم. 
 
مدیرکل  ورزش و  جوانان خراسان رضوی افزود: از اعتبارات ماده 53 که  یک درصد آن اعتبارات را سازمان‌ها می توانند در حوزه ورزش هزینه کنند متاسفانه در این چند سال، خراسان رضوی بهره ای نبرده است در حالی که در استان‌های دیگر انجام شده است. در این اعتبارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان سهم دارند. این اعتبارات باید در زیر ساخت‌ها و بخش عمران هزینه شود.

وی افزود:اگرچه هر دستگاهی مشکلات خاص خود را دارد، اما کمک آنها هرچند اندک می تواند برای ما راه گشا باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: