• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی استان:

یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری کشور انرژی‌های تجدیدپذیر است

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در کشور موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر است که در این ‌راستا یک کمیته تشکیل داده‌ایم و در آن تعدادی از فعالان اقتصادی حضور دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جمال باقری صبح امروز در خصوص بررسی آخرین وضعیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اتاق بازرگانی اظهار کرد: کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی یکی از نیازهای اتاق بازرگانی و فعالیت‌های بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: این کمیسیون شکل گرفت و ما هم تلاش کردیم در کمیسیون سرمایه‌گذاری استان ابتدا نیازهای استان که حوزه سرمایه‌گذاری به آن مبتلاست را از سه منظر سرمایه، بستر سرمایه‌گذاری و نیروهای نرم‌افزاری و نیاز سرمایه‌گذاری را شناسایی و به رفع آن بپردازیم.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر در کمیسیون سرمایه‌گذاری چند استاد دانشگاه داریم که در حوزه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

باقری خاطرنشان کرد: کمیسیون به این نتیجه رسید که برای تخصصی‌تر کار کردن نیاز داریم که کمیته‌های اساسی را شکل دهیم و در این راستا تعدادی کمیته با توجه به نیازی که احساس می‌شد، باید شکل می‌گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در کشور موضوع انرژی تجدیدپذیر است، عنوان کرد: در این ‌راستا یک کمیته تشکیل دادیم و در آن تعدادی از فعالان اقتصادی حضور دارند.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی خراسان رضوی تصریح کرد: باتوجه به اینکه رسالت کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی بود، کمیته پول و سرمایه را شکل دادیم و در این کمیته عمده تمرکز ما بر تامین سرمایه و راه‌های مختلف تامین آن است.

باقری بیان کرد: تمام تلاش این کمیته این است که راه‌های جایگزینی که دنیا از آن استفاده می‌کند را شناسایی کرده و در این جهت حرکت کنیم که ما هم بتوانیم در استان از این روش‌ها استفاده کنیم. در این راستا کمیته حقوقی و بانکی نیز شکل گرفته است.

وی گفت: همچنین کارگروه تعیین شاخص‌های اثرگذار بر فرصت‌های سرمایه‌گذاری پایدار در استان را شکل دادیم که کار پژوهشی را دنبال می‌کند و کارگروه ویژه اسناد خزانه و اوراق تسویه را ساماندهی کردیم و کمسیون سرمایه‌گذاری نیز به عنوان یک کارگروه تخصصی و مشاور در شورای گفت‌وگوی استان ایجاد شده تا این مسایل را بررسی کند.

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی خراسان رضوی تاکید کرد: همچنین ما برای اولین بار سنت شکنی کردیم و در اتاق دبیر کمیسیون را از بانوان انتخاب کردیم که بیشتر فعالیت‌های کمیسیون با تلاش‌های وی محقق می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: