• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 968-3791-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر مشهد:

حوزه گردشگری به شدت نیازمند نوآوری است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورا شهر پنجم از ایده‌هایی که در حوزه گردشگری قابلیت اجرا داشته باشند استقبال می‌کند.

محمدرضا حیدری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: از اقدام جهاددانشگاهی استان در خصوص برگزاری رویداد ایده‌پردازان گردشگری تشکر می‌کنم، چرا که اکنون نیاز به خلاقیت و نوآوری به شدت احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روش‌ها و مدل‌های سنتی که در این حوزه اکنون فعالیت می‌کنند، به بخشی از تقاضایی که وجود دارد پاسخ می‌دهند لذا استفاده از ظرفیت خلاقانه و به ویژه تجربه جهانی در این زمینه دارای اهمیت است و شورای پنجم از این موضوع استقبال می‌کند، اما این امر مستلزم این است که ایده‌های مطرح شده به برنامه‌ای که امکان اجرایی داشته باشد تبدیل شود و از سطح ایده فراتر رود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: ممکن است یک ایده بسیار خوب باشد اما اجرای هر ایده مستلزم الزاماتی است که با ملاحظه همه این الزامات برخی ایده‌ها می‌توانند به طرح اجرایی تبدیل و در کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی و برنامه و بودجه شورای شهر تصویب و تبدیل به طرح و لوایح شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های شورای پنجم در حوزه گردشگری، عنوان کرد: توجه به دیپلماسی شهری و استفاده از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی را در دستور کار قرار داده‌ایم، در واقع ظرفیت بالایی در کشورها و پایتخت‌های جهان اسلام  و کشورهای شیعه‌نشین خلیج فارس وجود دارد که ما باید بر روی این ظرفیت‌ها تمرکز کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: برخی از این ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی در مشهد سبب شدند تا کمیسیون‌های ویژه‌ای را در شورای شهر مانند کمیسیون توس فعال کنیم، زیرا توس جایگاه عظیمی در بین کشورهای فارسی‌زبان و کشورهای منطقه و آسیای میانه دارد و همچنین ظرفیت ویژه‌ای در حوزه جذب گردشگر به شمار می‌رود تا در نهایت به افزایش ماندگاری زائر و گردشگر در مشهد کمک کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: