• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 968-3991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

در اختتامیه رویداد ایده‌پردازان گردشگری مطرح شد؛

قول رئیس کانون کارآفرینان استان برای سرمایه‌گذاری بر ایده‌های برتر گردشگری

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی گفت: بر روی ایده‌های برتر که در رویداد ایده‌پردازان گردشگری انتخاب شوند و قابلیت اجرا داشته باشند سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدحسین روشنک در اختتامیه رویداد ایده‌پردازان گردشگری که در موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: محصولات دانشگاهی به جز چند زمینه که یکی از آن‌ها پزشکی است در سایر رشته‌ها با فضای کسب و کار مرتبط نیست.

وی با بیان اینکه علت عدم اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  نیز این است که آنچه دانشگاه به آنها آموزش می‌دهد با آنچه بازار کسب و کار می‌طلبد کاملا متفاوت است، افزود: مادامی که دانشگاه‌ها خودشان را در اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی مسئول ندانند معضل اشتغال همچنان حل نخواهد شد.

روشنک تصریح کرد: قول می‌دهیم بر روی ایده‌های برتر که در رویداد ایده‌پردازان گردشگری انتخاب شوند و قابلیت اجرا داشته باشند سرمایه‌گذاری کنیم و برای اجرایی شدن، مصوبات این ایده‌ها را می‌توان در ستاد اقتصاد مقاومتی و در هیات امنای کانون کارآفرینان استان نیز به تصویب برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: من در بخش‌های اقتصادی از جمله تولید، تجارت، ساخت و ساز و گردشگری فعالیت کردم، همه طرح‌هایی که در رویداد ایده‌پردازان گردشگری مطرح شد را بررسی و با جمعی از این ایده‌پردازان گفت‌وگو کردم، به طور جدی عرض می‌کنم که ایده‌های خوبی مطرح شده است اما این ایده‌ها باید به ایده عملیاتی تبدیل شود، چرا که اگر در حد تئوری باقی بماند مانند سایر محصولات دانشگاهی می‌شود.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از ایراداتی که در حوزه گردشگری وجود دارد این است که دانشگاه‌های ما تحمل شکست را به دانشجویان آموزش ندادند، همیشه تصور می‌شود که یک فعالیت باید صد درصد موفق شود اما اگر به کشورهایی مانند انگلستان توجه کنید از هر بنگاه اقتصادی یک بنگاه ورشکست می‌شود.

روشنک اضافه کرد: در این کشورها سازمان بزرگی تحت عنوان سازمان ورشکستگی وجود دارد که البته این سازمان در کشور ما و همچنین مشهد فعالیت می‌کند که البته اخیرا مقداری مورد سوء استفاده نیز قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دلایلی که به حوزه کارآفرینی ورود نمی‌یابیم ترس از ورشکستگی است، افزود: باید به جوانان القا کنیم که شکست هم جزئی از فعالیت اقتصادی است. در کشور ما ورشکستگی به معنای نابودی است اما در دنیا این اتفاق سبب می‌شود که دولت‌ها به کمک بنگاه ورشکسته بیاید.

رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی اظهار کرد: اگر بخواهیم مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را حل کنیم باید کارآفرین تربیت کنیم، ما با کمبود بودجه مواجه نیستیم بلکه کارآفرینان کمی داریم البته مشکل سرمایه نیز وجود دارد اما مشکل اصلی ما عدم وجود کارآفرین است، کارآفرینی که ریسک را بپذیرد و نترسد.

روشنک افزود: ما علاقه‌مندیم که کارآفرینان جوان جای ما را بگیرند، اما این به معنای آن نیست که ما میدان را خالی کنیم بلکه جوانان باید خودشان به گونه‌ای فعالیت کنند که بتوانند جایگاه ما را از ‌آن خود کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: