• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-7990-5
  • خبرنگار : 15102
  • منبع خبر : ----

رئیس دادگستری خراسان‌رضوی:

امروزه برای اجرای حدود اسلامی، هیچ محدودیتی نداریم

رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت:  امروزه ما برای اجرای حدود اسلامی هیچ محدودیتی در محاکم قضایی نداریم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در آیین معارفه رییس جدید دادگستری خواف که امروز 14 آبان‌ماه در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: فقه منبع سرشار و پر برکتی برای ماست و همان طور که در صدر اسلام حکمی صادر می شده امروزه نیز احکام بر پایه دین و شریعت اسلامی است و اگر نقصی وجود دارد از قوانین اسلامی نیست، بلکه از اشخاص است.

وی ادامه داد:  دستگاه قضایی در اقصی نقاط کشور در دسترس مردم  به ویژه اقشار مستضعف است و مردم می‌توانند برای تظلم خواهی به این دستگاه مراجعه کنند.

مظفری به مدیران دستگاه قضا در خواف تاکید کرد ارتباطشان را با مردم گسترش دهند و درب اتاق هایشان به روی مردم باز باشد.

وی از مدیران قضایی خواست تا از ظرفیت افراد معتمد و با نفوذ برای رفع مشکلات احتمالی بهره جویی کنند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی به شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این شوراها برخی اختلافات به صلح و سازش می‌انجاند و مابقی که منجر به صلح نمی‌شود دستگاه قضایی قاطعانه با متخلف برخورد می‌کند.

وی اظهار امیدورای کرد که به روزی برسیم که اخوت و برادری و همدلی جامعه اسلامی سبب‌ شود دستگاه قضا تعطیل شود و یا پرونده‌های ورودی آن موردی باشد.

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان تلاش می‌کنند از هر روزنه‌ای همچون تعصبات قومی، مذهبی، جغرافیایی و... برای اختلاف افکنی بین مسلمانان وارد شوند.

وی گفت: در اروپا افراد زیادی به اسلام گرایش پیدا کرده بودند اما دشمنان از افراطی‌گری داعش استفاده کردند و این گروه را نماینده اسلام معرفی می‌کردند و چهره آنان را در کشورهای غربی به عنوان چهره مسلمانان وانمود می‌ساختند.

مظفری ادامه داد: براساس آمارها بسیاری از مردم شوروی سابق پس از فروپاشی شوری به اسلام گرویدند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی اعلام کرد: وقوع جرائم خاص 60درصد کاهش داشته است و این دادگستری در سال‌های اخیر با پرونده‌های سنگینی همچون موسسات مالی غیرمجاز، پدیده شاندیز مشهد، فرودگاه مشهد روبرو بود و بیشترین وقت دستگاه قضایی را گرفت.

وی بروز چنین مسایلی را ناشی از سهل انگاری برخی مسئولان استانی و کشوری دانست.

در ادامه، مدیر حوزه علمیه احناف خواف نیز طی سخنانی گفت: مسئله تعصب در این قوه نباید وجود داشته باشد و برای کسی که در شهرستان‌های تلفیقی خدمت می‌کند مسئله مهم اجرای قانون باشد و اگر قانون اجرا شود مسائل همه حل می‌گردد.

مولانا حبیب الرحمان مطهری افزود: نظام اسلامی به افرادی نیاز دارد که اهل علم و به دور از تعصب باشند و دشمنی با یک قوم، آنها را وادار به بی عدالتی نکند همچنین مسئولان در شهرستان، باید دل‌ها را به هم نزدیک و متحد کنند، همانطور که مقام معظم رهبری بارها در کلام خویش مسائل اخوت و وحدت را مطرح می نمایند و ما احتیاج به این مسائل داریم. 

وی عنوان کرد: متاسفانه در این زمانه انسان هایی داریم که وجود و اخلاق آنها باعث شده که جمع کثیری اسلام زده شده‌اند همانند داعش و افراط‌گری هایی که عموما در جهان وجود دارد و این‌ها سبب شده که کفار حملات جدیدی را علیه اسلام آغاز کنند.

به گزارش ایسنا در پایان این آیین از زحمات حسین شفیعی رییس پیشین دادگستری خواف تکریم شد و علی رضازاده به عنوان رییس جدید دادگستری خواف معرفی شد.

خواف با 140 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری جنوب شرق مشهد در خراسان رضوی قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: