• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-7884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

80 درصد زعفران کشور در خراسان تولید می‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: 80 درصد زعفران کشور ایران در خراسان تولید می‌شود و بیشترین تمرکز زعفران ما در شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه، کاشمر، گناباد، خواف، رشتخوار و مشهد و شهرستان‌های اطراف آن خواهد بود.

مجتبی مزروعی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: برداشت زعفران آغاز شده و با توجه به اینکه سال گذشته بعضی از مزارع ما را سرما زد، امکان دارد تولیدات زعفران از سال گذشته بهتر باشد.

وی با بیان اینکه برای موضوع جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکننده و برقرای آرامش و تعادل در بازار طرح حمایتی خرید زعفران را اجرا خواهیم کرد، گفت: همچنین قیمت کف را برای پوشال و نگین زعفران لحاظ کرده‌ایم. مثلا قیمت پوشال کیلویی 4300 و نگین کیلویی 5400 است و با این قیمت جنس کشاورز را تحویل می‌گیریم و بعد از آنالیز و آزمایشی که مورد تایید قرار گرفت، 40 درصد وجه آن را به کشاورز پرداخت می‎کنیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: الباقی محصول در بورس عرضه خواهد شد و از آن قیمت کف که تعیین کرده بودیم، به میزان بالاتری در بازار به فروش خواهد رسید و در فاصله زمانی سه ماهه باقی وجه به کشاورز پرداخت خواهد شد.

مزروعی افزود: این طرح به دلیل آن است که قیمت زعفران از آنچه که ما تعریف کرده‌ایم در بین بازارهای داخلی و خارجی پایین‌تر نیاید و تولیدکننده و تجار و بازرگانان از امنیت و آرامش برخوردار باشند.

وی با اشاره به اینکه 82 هزار هکتار سطح زیرکشت ماست، تصریح کرد: 80 درصد زعفران کشور ایران در خراسان تولید می‌شود و بیشترین تمرکز زعفران ما در شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه، کاشمر، گناباد، خواف، رشتخوار و مشهد و شهرستان‌های اطراف آن خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: