• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-7488-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس هیئت اسکی خراسان رضوی:

مسیر پیست شیرباد، همچنان صعب‌العبور است

نایب رئیس هیئت اسکی خراسان رضوی گفت: مسیر غیر استاندارد، گرانی تجهیزات و فاصله زیاد پیست اسکی از شهر از مهمترین دلایل عدم استعدادیابی از طریق آموزش و پرورش است.

منصوره ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص شرایط رشته اسکی در خراسان خاطرنشان کرد: به دلیل نیاز اسکی به برف، طبیعتا در تابستان و بهار فعالیتی نداریم، اما اولین بارش در مشهد که معمولا از آذر ماه و دی ماه شروع می‌شود، فعالیت در این رشته را استارت می‌زند.

وی در خصوص همکاری هیئت اسکی با آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی عنوان کرد: از آن جاییکه تجهیزات اسکی گران است، همچنین داخل شهر مشهد پیست مخصوص اسکی ندارد و پیست شیرباد در 50 کیلومتری مشهد تنها پیست مناسب برای این ورزش است، برای استعداد یابی خانواده ها را دعوت می‌کنیم و این خانواده‌ها هستند که باید فرزندان خود را به پیست بیاورند تا با اسکی آشنا شوند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه از طریق آموزش و پرورش نتوانستیم استعداد یابی کنیم، ادامه داد: هزینه ورودی و کرایه‌ تجهیزات اسکی خیلی گران است. پیست شیرباد توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و همه‌ هزینه‌ها توسط آن بخش تعیین می‌شود و هیئت اسکی تنها عامل اجرایی برای مسابقات و آموزش است، به همین دلیل نمی‌توانیم تخفیفی در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: اما اگر هیئت در پیست ببیند دانش آموزانی در این ورزش مستعد هستند، آن‌هارا را تحت پوشش قرار می‌دهد و حاضر است هزینه‌های آنها را بپردازد و لوازمی که به آن نیاز دارند را در اختیار آنان قرار دهد تا برای مسابقات آماده شوند.

وی در خصوص ملی پوشان خراسانی در این رشته عنوان کرد: فتانه رضایی که مقام سوم ایران را داشت از ملی پوشان خراسانی بود که به دلایلی این ورزش را کنار گذاشته است، متاسفانه پس از وی در حال حاضر ملی پوش نداریم.

نایب رئیس هیئت اسکی خراسان رضوی در خصوص مشکلات این ورزش عنوان کرد: مسیر پیست شیرباد جاده استانداردی برای رفت و آمد ندارد و به دلیل یخ بندان، ماشین ها در جاده گیر می‌کنند و این از دیگر دلایلی است که ترجیح داده می‌شود دانش آموزان با خانواده به پیست بیایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: