• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-7587-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

یک روزنامه‌نگار:
لایحه جامع نظام رسانه‌ای، کاهنده آزادی رسانه‌هاست

یک روزنامه‌نگار گفت: لایحه جامع نظام رسانه‌ای، حرکتی برای کنترل و محدود ‌کردن بیش ازحد رسانه‌هاست.

رضا سلیمان‌نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا - منطقه خراسان، در خصوص تدوین لایحه جامع نظام رسانه‌ای اظهار کرد: این لایحه باعث محدود کردن بیش‌از حد رسانه‌ها می‌شود و امنیت توزیع اطلاعات و خبرهای کنونی را به نابودی می‌کشاند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین ویژگی‌ای که باعث شده اهالی رسانه نسبت به این لایحه موضع بگیرند، این است که این لایحه، نابودی استقلال رسانه‌ای را به‌همراه دارد.

این روزنامه‌نگار تصریح کرد: در این لایحه استقلال تولیدکننده خبر، توزیع‌کننده خبر و انتشاردهنده خبر زیر سوال رفته است و به‌عبارت بهتر درصورت قانونی‌شدن چنین لایحه‌ای مرگ رسانه و مطبوعات مستقل که هیچ، حتی مرگ خبرنگار و روزنامه‌نگار مستقل و بالاتر از این‌ها خبر شفاف، درست،سالم و به‌دور از دخالت را باید اعلام کرد.

سلیمان‌نوری با تاکید بر این‌که برای تدوین چنین طرحی باید از بدنه رسانه نظر خواست و نه دیگران، خاطرنشان کرد: چنین طرحی باید با استفاده از جمعی از اهالی رسانه نگاشته شود و نه تفکر فردی یا جمعی کسانی که مخاطب رسانه نیستند.

وی افزود: این طرح کنونی، حرکتی سطحی برای نابودی آزادی رسانه‌ها و خبر است و بهتر است دولت آبروی خود را نزد اهالی رسانه نبرد و آن را پس بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: