• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 968-4491-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

آخرین وضعیت برقراری پرواز مشهد- تفلیس و مشهد- کازان

نائب رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: به‌زودی وضعیت برقراری پرواز مشهد- تفلیس و مشهد- کازان مشخص می‌شود.

فرهاد دوایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، درباره برقراری پرواز مشهد- تفلیس، خاطرنشان کرد: طرف گرجستانی طبق رایزنی که صورت گرفته باید نصف ظرفیت پرواز این مسیر را ضمانت کند و نیمی از ظرفیت پرواز توسط طرف ایرانی گارانتی شود اما هنوز طرف گرجستانی 50 درصد ظرفیت پرواز را ضمانت نکرده است.

دوایی با اشاره به برقراری پرواز مشهد- کازان، گفت: به دنبال سفر هیاتی از روسیه به مشهد و هیاتی از مشهد به روسیه، برقراری این پرواز مطرح شد و هچنین مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای در حوزه گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با وزارت گردشگری این کشور در آذرماه منعقد کند که به دنبال این تفاهم‌نامه وضعیت برقراری این پرواز مشخص می‌شود.

نائب رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: از ابتدای تابستان حدود 22 هزار زائر در قالب طرح مبدا به مبدا به مشهد سفر کردند که 70 درصد این زائران زیارت‌اولی هستند.

وی بیان کرد: طرح مبدا به مبدا برای ایام غیرپیک زائران برنامه‌ریزی شده است و زائران در این طرح در حوزه حمل و نقل و هتل از تخفیف 25 درصد برخوردار می‌شوند. 3 شرکت خدمات مسافرتی در این طرح مشارکت می‌کنند که یک شرکت نیمه‌دولتی و دو شرکت دیگر خصوصی هستند.

دوایی یادآور شد: مسافرانی که در قالب این طرح به مشهد سفر می‌کنند از استان‌های مختلف از جمله استان فارس، اصفهان، مرکزی و آذربایجان شرقی و غربی هستند اما عمده این مسافران از استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی هستند.

نائب رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی با اشاره به اینکه 70 درصد مسافران این طرح زیارت‌اولی هستند، گفت: عمده این مسافران قبلا به مشهد سفر نکردند و یا در قالب طرح زوج‌های جوان به مشهد آمدند، سال آینده بخش گردشگری سلامت به این طرح افزوده می‌شود که هنوز بخشی از مجوزهای آن صادر نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: