• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-12086-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

حفظ هویت و استقلال دانشگاه، مهمترین ویژگی مدیریتی«دکتر مهرابی بهار» بود

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد‌گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های دکتر مهرابی بهار، رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حفظ هویت و استقلال دانشگاه طی دوره مدیریتی 4 ساله ایشان بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام مهدی ابراهیمی امروز 16 آبان ماه در آیین تکریم و معارفه رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریتی دکتر مهرابی بهار، رییس سابق این دانشگاه را حفظ هویت و استقلال دانشگاه دانست و اظهار کرد: دکتر مهرابی بهار هیچگاه در برابر مداخلات غیرمنطقی از جانب هر شخصیتی کوتاه نیامدند و به صورت جدی در هرجایی که پای استقلال دانشگاه علوم پزشکی مشهد در میان بود، ایستادند.

وی ادامه داد:  دکتر مهرابی بهار فرد بسیار  فعال در برقراری ارتباطات با مسئولان هستند ولی در برابر تقاضای غیرمنطقی مقاومت کردند. بسیاری از مسایلی که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اتفاق می‌افتاد، ممکن بود باعث شود برخی به دانشگاه خرده بگیرند که این انتقادات نیز به خاطر روحیه عدم سازش پذیری غیرمنطقی وی بود؛ ایشان روحیه سازش پذیری نداشتند و‌همواره مصلحت و استقلال دانشگاه را حفظ کردند.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به مهم‌ترین خصوصیات دکتر مهرابی بهار تصریح کرد: من مهمترین خصلت دوره مدیریت ایشان را تحول بنیادین اخلاقی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد می دانم. او  اخلاق مداری و قانون مداری را در دانشگاه حاکم کرد.

ابراهیمی افزود: ثبات شخصیتی یکی دیگر از ویژگی‌های دکتر مهرابی بهار است؛ چه زمانی‌که ایشان به عنوان یک استاد و جراح قرار می‌گرفتند و چه در کسوت مدیریت، هیچگاه رفتار و منششان تغییر نمی کرد.

وی با بیان اینکه دکتر مهرابی بهار همواره معتقد بود که انسان نباید خودش دنبال امانت برود، بلکه امانت را باید بر گردن بگذارند و زمانی که امانت را به فرد واگذار می‌کنند، باید به بهترین نحو از آن حفاظت کند، اضافه کرد: ایشان ذره‌ای وابستگی به مدیریت نداشتند و همواره اصرار اجماع باعث می‌شد که وی به خدمت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه دهد. این تواضع و عدم وابستگی به مدیریت رمز موفقیت دکتر مهرابی‌بهار بود. 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وحدت رویه و قانون‌مداری را یکی دیگر از خصوصیات دکتر مهرابی بهار عنوان کرد و گفت: حتی یک مورد نمی‌توان یافت که ایشان در مسائل درمانی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دوگانه عمل کرده باشد. وی  بسیاری از تنش‌های که در دانشگاه ایجاد می‌شد را با وحدت رویه و قانون‌مداری ساماندهی می‌کرد.

 ابراهیمی تاکید کرد: دکتر مهرابی بهار هیچ‌گاه دوست نداشتند کارها و خدماتی که انجام می‌دهند را بازگو کنند و نام ایشان  در کنار آنها برده شود. وی همواره از پیشرفت دیگران خشنود می‌شد و معتقد بود که تنها باید کار انجام شود  ایشان  همواره به ما توصیه می‌کردند که در مقابل بی‌مهری‌ها، شما بی‌مهری نکنید که این خصلت در مدیریت وی بسیار تاثیرگذار بود. 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: امروز که دکتر مصطفی مهرابی‌ بهار از ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد خداحافظی می‌کند، مطمئن هستم که از آرامش و رضایت بالایی برخوردار هستند.  

ابراهیمی یادآور شد:  بسیار خوشحالم  که مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دکتر محمدرضا دارابی محبوب محول شده است؛ ایشان از جمله افراد صادق و پرتلاش در دانشگاه بودند و مطمئن هستم که یکی از بهترین کسانی هستند که می‌توانند اهداف و کارهای ناتمام دانشگاه علوم پزشکی مشهد را طبق روال به پایان برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: