• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-5885-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

فرماندار مشهد:

علاقه‌مند به استفاده از ظرفیت‌های بانوان هستیم

معاون استاندار و فرماندار مشهد تصریح کرد: ما علاقه مند به استفاده از ظرفیت های بانوان در حوزه‌های کاری خود هستیم و امیدوارم در 4 ساله دوم دولت، حضور بانوان در مناصب مدیریتی مشهد وضعیت بهتری پیدا کند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، رحیم نوروزیان امروز در نشست مجمع مشورتی بانوان مشهد که در فرمانداری برگزار شد، با تاکید بر لزوم حفظ سعه صدر در برخورد با نظرات و سلایق مختلف اظهار کرد: باید در نظر داشت سلایق و دیدگاه‌های مختلف و متفاوتی بین مردم وجود دارد که باید شرایطی فراهم کرد که این نظرات و دیدگاه ها تحمل شود، متاسفانه یکی از آسیب‌های کشور این است که گروه‌های سیاسی ما اعم از اصلاح طلب و اصولگرا در این زمینه دچار آسیب هستند.

وی با بیان اینکه حتی رونق مسایل اقتصادی در کشور نیز جدای از این مساله نیست، عنوان کرد: مردم زمانی که احساس کنند کشور متعلق به آن‌هاست، اقدام به مشارکت و سرمایه گذاری می کنند.

فرماندار مشهد تصریح کرد: در ایران 80 میلیون جمعیت داریم که هر کدام از این افراد سلیقه‌ای دارند. البته قانون مشخص کرده که براساس صندوق رای کدام سلیقه می تواند قانونا امور کشور را به دست گیرد. مجمع مشورتی بانوان هم مجموعه ای است که بر مبنای همین دیدگاه و کسب نظر اکثریت شکل گرفته است، این سلایق، نظرات و دیدگاه ها برای اینکه منجر به درگیری بین افراد نشود، باید در قالب رای گیری و کسب نظر اکثریت مطرح شود.

نوروزیان با اشاره به اینکه زیرساخت‌های جامعه بر مبنای همین مسایل شکل گرفته، بیان کرد: اگر توجهی به این مساله نداشته باشیم، سرمایه‌های ما به هدر می‌رود. در این جلسات باید نظرات مختلف مطرح و این مجمع بتواند در حوزه‌های مختلفی که مساله داریم، ارایه طریق کند، شرط این امر هم این است که سیستم این زمینه و تحمل را فراهم کند، اگر قرار باشد این مجمع تصمیمی بگیرد ولی در اجرا این تصمیمات برتابیده نشود، ما در یک دور باطل خواهیم بود.

معاون استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: من اعتقاد دارم با تلاشی که وجود دارد، این کار در مسیر صحیح خود قرار خواهد گرفت و قطعا در یک سال آینده ما در این نقطه نخواهیم بود و پیشرفت خواهیم کرد.

نوروزیان با بیان اینکه کمیسیون‌های مجمع مشورتی بانوان نیز باید در هر کدام از دستگاه‌ها به وظایف خود بپردازد، گفت: ما در حال حاضر 5 کمیسیون در مجمع مشورتی بانوان داریم. کمیسیون های حقوقی و امور شهروندی، کمیسیون آموزش و پرورش، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، کمیسیون اقتصادی و اشتغال و کمیسیون سلامت و جمعیت عناوین این کمیسیون هاست.

وی افزود: در این جلسه قرار است کمیسیون ها با یکدیگر آشنایی پیدا کنند و همکاری آن ها با هم بیشتر شود. امیدواریم این جلسات با همکاری همه اعضا برگزار شود. ما علاقه‌مند به استفاده از ظرفیت های بانوان در حوزه های کاری هستیم و قصد داریم در این سال جدید از حضور بانوان در مناصب مدیریتی مشهد استفاده کنیم.

فرماندار مشهد خاطرنشان کرد: این امر موجب می شود فعالیت ها از شکل مردانه خارج شود. این حداقل توقعی است که وجود دارد در حالی که انتظار اصلی ما این است که در بسیاری از تصمیم گیری ها از نظرات بانوان استفاده شود. چون دقت نظر آن‌ها نیز تفاوت‌هایی با نظرات آقایان دارد و این دقت نظرها می‌تواند به ما نیز کمک کند.

نوروزیان اظهار کرد: همه اقداماتی که صورت می گیرد، باید مستند به اسناد بالادستی باید باشد. ما یک برنامه 5 ساله و یک قانون بودجه یک ساله داریم که این دو سند برای ما مهم است. البته این به معنای محدود کردن خودمان نیست ولی تکلیف رسمی ما به عنوان دولت و حاکمیت همین است. در واقع برنامه عملیاتی ما منبعث از برنامه عملیاتی دولت و قانون بودجه است.

وی با بیان اینکه ما باید به این اهداف برنامه ای برسیم، عنوان کرد: تقاضای ما این است که این برنامه های 5 ساله مد نظر مجمع باشد و به ما از این جهت کمک شود تا در حوزه بانوان اقدامات بهتری صورت دهیم و در رسیدن به اهداف ترسیم شده بهتر عمل کنیم. با این کار ما در آینده پوشش قانونی نیز برای فعالیت های خود خواهیم داشت. اگر این روال طی شود، فعالیت ها نتیجه بخش تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: تقاضای ما این است که با همت همگی پیشنهادات خوبی در مشهد و استان تهیه شود تا در شورای برنامه ریزی استان مطرح و گرهی از مشکلات مردم گشوده شود. هر کمیسیون باید اطلاعات مورد نیاز را در حوزه تخصصی خود جمع آوری کند تا اشرافی در حوزه تخصصی خود داشته باشد و جلسات منظمی در این خصوص برگزار کند.

نوروزیان با بیان اینکه اعضای مجمع مشورتی و کمیسیون‌ها باید سعی کنند به حوزه‌های خود اشراف بیشتری پیدا کنند، گفت: ما نیز اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کمیسیون ها قرار خواهیم داد و این امر را در شورای اداری نیز مطرح می کنیم تا همه دستگاه‌ها این همکاری را داشته باشند. یکی از آسیب‌های ما در کشور محافظه کاری است که بخشی از آن ناشی از عدم ارتباط است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: