• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-9384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

طرح مبادلات ارزی راهی سخت اما لازم

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی پیاده سازی طرح مبادلات ارزی که دولت آن را مطرح کرده را کاری سخت اما لازم توصیف کرد.

محمد حسین روشنک در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: طرح مبادلات ارزی سال‌هاست در ایران، روسیه، چین و هند در حال پیگیری است و تحقق آن کار ساده‌ای نخواهد بود ولی به هر حال برای تحقق هر کار سخت باید از یک جایی آن را آغاز کنیم تا به نتیجه دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که چین و روسیه تصمیم گرفتند مبادلات تهاتر ارز بین دو کشور را انجام دهند، ایران نیز می‌تواند این عمل را انجام دهد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با بیان اینکه طرح مبادلات ارزی قطعا به دلیل وجود تنش‌های ما با آمریکا ایجاد شده است، عنوان کرد: آمریکا در یک بازه زمانی دلار را در سطح بین‌المللی جا انداخت و گام به گام کشورها را همراه خود کرد و از این طریق به مردم زور می‌گوید. دنیا در تکاپوی آن است که راه جدیدی را پیدا کند.

روشنک با اشاره به اینکه طرح مبادلات ارزی را نباید با برجام ادغام کنیم، تاکید کرد: ایران در برجام عملکرد خوبی داشته ولی آمریکا در طول تاریخ پیروزی انقلاب اسلامی، از زمانی که جاسوسان آن‌ها در سفارت آمریکا توسط ایران بازداشت شدند، سر ناسازگاری با ایران گذاشته است.

وی افزود: زمانی که ترامپ به حکومت نشست این ناسازگاری‌ها بیشتر شد. ترامپ به دنبال شعار دادن است. او خواستار آن است که ایران نیز مانند سایر کشورها تسلیم وی شود اما ایران زیربار سلطه نخواهد رفت.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تصریح کرد: مردم ایران پشتیبان نظام خود علی‌الخصوص سپاه پاسداران هستند. سپاه پاسداران سنبل مقاومت در ایران است و زمانی که آمریکا قدرت مردم ایران و سپاه را مشاهده می‌کند، با ایران ناسازگاری می‌کند.

روشنک با بیان اینکه پیمان دوجانبه ارزی یعنی مبادلات ارزی بین دو کشور به رسمیت بشناسیم، خاطرنشان کرد: آمریکا در جایگاهی نیست که بتواند مانند گذشته کشورهایی را مانند لیبی، عراق و افغانستان را مورد آزار قرار دهد.

وی بیان کرد: کسی که مانند ترامپ سر و صدا کند، اهل جنگ نخواهد بود. ترامپ در حال حاضر با مشکل کره شمالی درگیر است و بهتر است در درجه اول این مشکل را رفع کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: