• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-13486-5
  • خبرنگار : 15252
  • منبع خبر : ----

برگزاری اولین همایش بین‌المللی«دانشگاه سبز» در دانشگاه فردوسی

دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری اولین همایش بین‌المللی و دومین همایش ملی دانشگاه سبز 17 و 18 بهمن ماه سال جاری دراین دانشگاه خبر داد. 

دکتر فاطمه طباطبایی یزدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، مهمترین هدف همایش ملی دانشگاه سبز را تعامل و همفکری دانشگاه‌ها در زمینه مدیریت سبز دانست و اظهار کرد: ما مشکلات و چالش‌های مشابه‌ای در زمینه دستیابی به توسعه پایدار داریم، لذا برای رسیدن به توسعه پایدار در تمام دانشگاه‌ها، اجرای مدیریت سبز را آغاز کرده‌ایم . 

وی افزود: اجرای مدیریت سبز شامل محورهای مختلفی از جمله استفاده از انرژی‌های نو، کاهش مصرف مواد و انرژی، فضای سبز با نیاز آبی کم، حمل و نقل سبز در دانشگاه‌ها و آموزش و ترویج، مدیریت فناوری‌ اطلاعات سبز، تجربیات ملی و بین ‌المللی در دانشگاه سبز، مدیریت انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت آب، پساب و پسماند در دانشگاه‌ها است.

دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد اضافه کرد: برخی  از دانشگاه‌‌ها در محورهای خاصی پیشرو بودند و تجربیات موفق یا ناموفقی داشتند که می‌توانیم در این زمینه با آن ها مشورت کنیم تا اگر تجربه موفقی دارند، سایر دانشگاه ها نیز همان تجربه ها را با همین شرایط، امکانات، بودجه و سطح فرهنگ اجرا کنند.

طباطبایی تصریح کرد: همایش بین‌المللی و دومین همایش ملی دانشگاه سبز می تواند انگیزه‌ای برای دانشگاه ها باشد تا در راستای مدیریت سبز گام بردارند. در این همایش مسئولین شهری نیزحضور خواهند یافت تا بتوانیم کم کم از دانشگاه سبز به شهر و سپس کشور سبز برسیم.
 
وی خاطرنشان کرد: ما سعی می‌کنیم تا برخی از طرح‌ها از جمله پارک‌های انرژی،  کریدور سبز و حمل و نقل سبز که در دانشگاه وجود دارد، به شهر نیز راه پیدا کند تا نسلی که در دانشگاه‌ تربیت می‌شوند و به عنوان یک مدیر در جامعه ورود پیدا می‌کنند، بتوانند دیدگاه‌های سبز خود را به شهر منتقل کنند.

دبیر شورای راهبردی دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی مشهد یادآور شد: در همایش بین‌المللی و دومین همایش ملی دانشگاه سبز میهمانانی از کشورهای منطقه حضور خواهند یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: