• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-13686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خدمت‌رسانی دانشجو معلمان خراسان رضوی به زائران امام رضا (ع)

طرح "گام‌های عاشقی" به منظور خدمت رسانی به به زائران امام رضا (ع)  برای نخستین بار با همکاری آموزش و پرورش و دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی اجرا می‌شود.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، حسین شادکام، معاون هماهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان خراسان رضوی در جلسه برنامه ریزی طرح گام های عاشقی خدمت رسانی و به زائران امام رضا (ع)، اظهار کرد: طرح گام های عاشقی با حضور 281 هزار زائر پیاده که متشکل از 59 درصد مرد و 41 درصد بانو، به منظور زیارت علی بن موسی الرضا(ع) اجرا می شود.

وی با بیان این که این تعداد زائر پیاده در قالب 260 خانواده هستند، عنوان کرد: این تعداد زائر در 30 مدرسه اسکان داده می شوند.

معاون هماهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان خراسان رضوی با اعلام اینکه اسکان در آموزش و پرورش به چهار شیوه انجام می‌گیرد در این خصوص، گفت: این چهار شیوه شامل اسکان خانواده ها، هیئت ها، زائران پیاده و اسکان گام های عاشقی است.

شادکام بیان کرد: در طرح گام های عاشقی خدمات رسانی از طریق اولیا، دانش آموزان و همکاران فرهنگی صورت می گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: آموزش و پرورش خراسان رضوی حدود 60 درصد از اسکان زائران پیاده را بر عهده دارد که بر اساس آمار از این زائران هزار نفر اهل سنت و چهار هزار نفر اتباع خارجی هستند.

وی تصریح کرد: بالغ بر دو هزار میلیارد تومان کمک های مردمی به زائران پیاده امام رضا (ع) بوده است.


دکتر سید حسین مجتبوی، مدیر امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، نیز در این جلسه بر برگزاری طرح گام های عاشقی تاکید کرد و گفت: اجرای و مشارکت دانشگاه در طرح گام های عاشقی از منظر فرهنگ سازی بین دانشجومعلمان ارزشمند است.

وی افزود: به منظور فرهنگسازی در بین دانشجومعلمان و معلمان آینده برای تربیت نسلی آگاه، دانشگاه فرهنگیان در طرح فوق همکاری می کند و از طرفی به دلیل بار معنوی این گونه خدمات، دانشگاه آمادگی لازم برای خدمت رسانی به این زائران را دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: