• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-7285-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

فرماندار اعلام کرد؛

مشهد، آماده پذیرایی از عزاداران دهه پایانی صفر

فرماندار مشهد گفت: علاوه بر لحاظ شدن تمهیدات امنیتی و انتظامی برای تامین امنیت، مسیرهای ورود کاروان‌ها به حرم مطهر نیز مشخص شده که قرار است از طریق رسانه‌های استانی و صدا و سیما اطلاع رسانی شود.

رحیم نوروزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه خراسان، با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مشهد برای دهه پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) اظهار کرد: در حال حاضر حدود 571 ایستگاه صلواتی درون شهری در مناطق یازده گانه شهرداری با کمک هیات‌های مذهبی، شهرداری مشهد، سازمان تبلیغات اسلامی استان، آستان قدس، جمعیت خدمتگزار و همه دستگاه‌های ذی ربط راه اندازی شده است.

وی افزود: راه اندازی حدود 150 ایستگاه برون شهری نیز از ما درخواست شده که این ایستگاه‌ها به تدریج دایر می‌شود، 70 مورد از این ایستگاه‌ها شناسنامه دار شده و امسال قرار شد همه ایستگاه‌های صلواتی از طریق شورای هیات های مذهبی، جمعیت خدمت گذاران امام رضا(ع) و سازمان تبلیغات اسلامی استان مجوز اخذ کنند و از کد شناسایی نیز برخوردار شوند.

نوروزیان بیان کرد: بنابراین است این ایستگاه ها با رعایت همه اصول ایمنی، ترافیکی و... راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی یکی دیگر از اقدامات در دستور کار برای این ایام بوده، خاطرنشان کرد: استقرار 77 دستگاه آمبولانس و فعالیت اورژانس 115 در این ایام تدارک دیده شده و در بیش از 61 پایگاه اورژانس این خدمات بهداشتی درمانی ارایه می شود. 35 بیمارستان در مشهد آماده خدمات دهی است و مراکز بهداشتی و درمانی نیز در این مسیر ما را همراهی خواهند کرد.

فرماندار مشهد با بیان اینکه حدود 94 درمانگاه برای خدمت رسانی به زوار تدارک شده، یادآور شد: در واقع همه خدمات درمانی مورد نیاز در سطح شهر مشهد برای زائرین ومجاورین ارایه می گردد. علاوه بر این مجموعه هلال احمر این آمادگی را دارد که در صورت بروز حادثه به وسیله بالگرد اقدامات مربوط به امداد و نجات را صورت دهد. همچنین 76 اکیپ سیار نیز در محل های اسکان زائرین پیاده و سایر محل ها برای این منظور در نظر گرفته شده است.

نوروزیان تصریح کرد: حدود 400 مرکز آموزشی مربوط به آموزش پرورش نیز اعلام آمادگی برای ارایه خدمات به زائرین را داشته است.

وی بیان کرد: علاوه بر لحاظ شدن تمهیدات امنیتی و انتظامی برای تامین امنیت، مسیرهای ورود کاروان‌ها به حرم مطهر نیز مشخص شده که قرار است از طریق رسانه‌های استانی و صدا و سیما اطلاع رسانی شود. امسال امکان رادیوزائر نیز برای این منظور فراهم شده است که مورداستفاده قرارخواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: