• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-9487-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس:
دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجتمع هاشمی نژاد را به وزارت ارشاد پس دهد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت : حوزه فرهنگ و هنر در اعتبارات ملی و استانی و نیز زیرساخت‌های فرهنگی و هنری اساسا حوزه ضعیف و مهجوری است که این وضعیت در شهر مشهد بحرانی‌تر است.

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نتایج این مهجوریت را کاملا روشن و واضح در جامعه قابل مشاهده است .

وی ادامه داد: در حاشیه شهر مشهد تنها مرکزی که جوانان و نوجوانان درآن می توانند حضور یابند و درعرصه فرهنگ و هنر گام بردارند مجتمع فرهنگی و هنری شهید هاشمی نژاد مشهد است .

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس منطقی در سالیان گذشته مقرر شده است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت بهداشت درمان، سالنی را که کاربری آن جز تاتر و فعالیت هنری و فرهنگی نخواهد بود را در اختیار وزارت ارشاد اسلامی قرار گیرد و کاربری فرهنگی در این خصوص در منطقه حاشیه شهر داشته باشد .

وی ادامه داد: یقینا علوم پزشکی در آن زمان به مراتب بیشتر به این مکان احتیاج داشته اما در آن زمان منطق برآن بود که در اختیار ارشاد قرار گیرد و از این واگذاری نزدیک به 20سال می گذرد .

وی تاکید کرد: اساسا زمانی که ما می خواهیم مرکزی را واگذار نماییم جایگزینی برای آن خدمات باید در نظر گرفته باشیم سوال من از مسئولین و دستگاه‌هاي که این کا را انجام داده اند اين است که جایگزین مناسبی در نظرگرفته شده است یا نه ؟
پژمانفر تاکید کرد : حال امروز علوم پزشکی این مکان را از آن خود کرد می‌تواند چه کاری انجام دهد آنجا فقط سالن تئاتر است و هیچ کاربری دیگری نمی‌تواند داشته باشد .

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی اگر می‌خواهد از آن به عنوان آمفی تئاتر استفاده کند که در گذشته نیز این تعهد از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده است .

وی با اظهار تاسف از نحوه بازپس گیری این مجموعه گفت: به هر منطق و استدلالی که مسئولین وقت علوم پزشکی مي خواهند این مجتمع را از وزارت ارشاد بگیرند آيا باید به این نحو عمل کنند؟

وی ادامه داد: رفتار قهریه در این موضوع اساسا در شان نظام جمهوری اسلامی نیست که دستگاه‌ها با یکدیگر اینگونه برخورد کنند و این اقدام توهین به دستگاه‌های فرهنگی است. 

وی تاکید کرد : دانشگاه علوم پزشکی مشهد نه تنها باید سالن را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پس دهد بلکه باید از اصحاب فرهنگ و هنر این استان به دلیل این کار دلجویی کند.

وی با تاکید برآنکه این موضوع را از تهران با جدیت پیگیری می کنم افزود : این موضوع باید در قالب تفاهم نامه و توافق و گفت‌وگو حل و فصل شود .

پژمانفر با تاکید برآنکه برای اعضاء کتابخانه عمومی که درآن مجتمع مستقر است، محدودیت ورود ایجاد شده گفت: به نظر من دانشگاه علوم پزشکی مشهد کار ناشایستی انجام داده است و فضای بدبینی برای بهداشت و درمان در بین اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده است .

پژمانفر اضافه کرد: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی روش بدی را برای بازپس‌گیری انتخاب کرده است که اگر این مسئله در استان حل و فصل نشود ما آن را از تهران پیگیری خواهیم کرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: