• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-16414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

هواشناسی هشدار داد:

کاهش شدید دما و احتمال بارش برف و باران در استان

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی از کاهش شدید دما همراه با وزش باد و بارش باران و برف احتمال آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در روزهای آینده در سطح استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی پیش‌بینی کرده از عصر فردا، یکشنبه، استان تحت تأثیر سامانه‌ای ناپایدار و بارش‌زا قرار گیرد که ضمن کاهش محسوس دما، بارش‌های همراه با وزش باد نسبتاً شدید گاهی شدید به‌طور متناوب تا روز چهارشنبه این هفته در سطح استان ادامه پیدا خواهد کرد.

بر این اساس شروع بارش‌ها از بعدازظهر یکشنبه به شکل رگبار همراه با رعدوبرق از ناحیه شمال غرب و جنوب شرق خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود که با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها به‌ویژه در ناحیه شمالی و شمال غربی استان وجود دارد.

همچنین از اواخر وقت یکشنبه با نفوذ جریانات شمالی کاهش محسوس دما (بین 8 تا 10 درجه سیلیسیوس) در سطح استان اتفاق خواهد افتاد، که پیش‌بینی می‌شود ضمن ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته جاری، در نواحی سردسیر و کوهستانی حداقل دمای شبانه به کم‌تر از صفر درجه سیلیسیوس نیز برسد.

از اوایل وقت روز دوشنبه بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به باران و برف خواهد شد.

در طول فعالیت این سامانه به دلیل بارش باران (در محورهای کوهستانی بارش برف و باران) وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، لغزندگی و کاهش دید به علت تشکیل مه، بارش و کولاک، احتمال اختلال در سیستم حمل‌ونقل استان وجود دارد. ‌

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: