• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-8688-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی:

مشکلی پیش نیاید، ارشاد قهرمان می‌شود

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی گفت: تیم ارشاد با توجه به امتیازات بالایی که طی پنج مسابقه گذشته از آن خود کرده، در رتبه اول باقی خواهدماند.

رامین چرمچی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات سوارکاری خراسان رضوی در مشهد اظهار کرد: این مسابقات در پنج رده‌ برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها شامل سوارکاران مبتدی بودند که خود را در معرض آزمون قرار دادند. سوارکاران بایستی در این مسابقات مسیر را بدون خطا طی کنند و به ازای هر پنج دوری که خطا نداشته‌باشند، می‌توانند به درجات بالاتری دست یابند.

وی ادامه داد: اسب‌های مبتدی اسب‌های آموزشی هستند که توسط سوارکاران حرفه‌ای هدایت می‌شوند و رده‌ این اسب‌ها به این ترتیب افزایش پیدا می‌کند. همچنین رده‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد، به طور مثال در رده E پرش از ارتفاع 1.10 متر مانع، رده D  پرش تا ارتفاع 1.20 و در رده C  تا ارتفاع 1.30 مانع است.

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در لیگ کشور در حال حاضر دو لیگ در حال برگزاری هستند، گفت:یکی لیگ برتر که مخصوص تیم‌های تهرانی است و لیگ دیگر لیگ یک  کشوری است، تمام استان‌های کشور در این لیگ حضور دارند. ضمن اینکه از استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی دو تیم حضور پیدا کردند.

چرمچی خاطرنشان کرد: در کل 10 تیم در لیگ یک کشوری در حال رقابت هستند در واقع هر استانی یک مسیر با ارتفاع مشخص را تدارک دیده که شکل و میزان موانع از فدراسیون به استان‌ها ابلاغ می‌شود. ناظر لیگ در استان محل برگزاری مسابقه حضور پیدا می‌کند و نتایج مسابقات به تهران ابلاغ می‌شود و در نهایت شرکت‌کنندگان در رده‌بندی قرار می‌گیرند.

وی افزود: تیم هیات سوارکاری خراسان رضوی و ارشاد نماینده استان خراسان رضوی است، تیم ارشاد تیم نخست و تیم هیات سوارکاری تیم دوم به شمار می‌آیند و موقعیت خوبی در لیگ یک کشوری دارند. آخرین مرحله این رقابت‌ها ظرف یک ماه آینده در تهران برگزار می‌شود که حکم فینال مسابقات را دارد.

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی در خصوص نتایج دور قبلی تاکید کرد: در رده سوار مبتدی، محمدرضا پزشکی با اسب کویین تریو از باشگاه سواران، محمد کرابی با اسب غران از باشگاه ویراست و محمد زادرحیم با اسب ردلایک از باشگاه حسام مسیر مسابقه را بدون خطا طی کردند.

چرمچی تصریح کرد: همچنین در رده اسب مبتدی ، حبیب نیکویی با اسب زلاتان از باشگاه ارشاد، جواد امامی با اسب سایلنت و یاور داوری با اسب راتا از باشگاه سوران مسیر مسابقه را بدون خطا طی کردند.

وی گفت: در رده E جواد امامی با اسب وین تورو از باشگاه سوران، آرمان عمرانی با اسب پاتریشیوس، مازیار جباری با اسب آسکارینا زد از باشگاه الیاس و مهدی عمارتی با اسب شنتیا از باشگاه فردوسی مسیر مسابقه را بدون خطا طی کردند.

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی بیان کرد: در رده D امیرعطا آیت‌اللهی  با اسب کاسانو از باشگاه آکادمی سوارکاری ملی مقام اول، امیر رضا آیت‌اللهی  با اسب نشویل از باشگاه سوران مقام دوم، علی قیاسی با اسب هانی بال از باشگاه سوران مقام سوم، مقداد عسگری با اسب کوین از باشگاه ویراسب مقام چهارم و در ادامه حانیه مقدم با اسب بوآلین از باشگاه الیاس مقام پنجم را از آن خود کرد.

چرمچی ادامه داد: در رده C جواد امامی با اسب زنیدن از باشگاه سوران مقام اول، مقداد عسگری با اسب کوآنته از باشگاه ویراست مقام دوم و امیرعطا آیت‌اللهی با اسب دیوا از باشگاه آکادمی سوارکاری ملی به مقام سوم دست پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در مسابقات تیمی لیگ دسته یک تیم ارشاد بدون خطا و تیم هیات سوارکاری خراسان با 4 خطا به کار خود پایان دادند.

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی در خصوص میزان آسیب‌دیدگی در مسابقات که برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در این مسابقات هیچ اتفاق تلخی نیافتاد، ضمن اینکه در تمام مسابقات آمبولانس و نیروی امدادی حضور دارد و سوارکاران ما آمادگی لازم را دارند ودر خاطر ندارم که در این چندسال گذشته آسیب جدی را ملاحظه کرده‌باشیم.

چرمچی با اشاره به حضور جوانان و نوجوانان خراسانی در تیم‌های استان تصریح کرد: یکی از آیتم‌های مربوط به تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات به نمایندگی از خراسان رضوی این است که از هر یک از رده‌های سنی نوجوان، جوان، نونهال و همچنین بانوانان یک نفر در تیم ارشاد و هیات سوارکاری استان حضور داشته باشند که در دو تیم این آیتم رعایت شده است و این افراد خوب عمل خواهند کرد و در این تیم محک خواهند خورد.

وی عنوان کرد: معتقدم که تیم ارشاد با توجه به امتیازات بالایی که طی پنج مسابقه گذشته از آن خود کرده، در رتبه اول باقی خواهدماند و تیم هیات سوارکاری نیز با توجه به اختلاف کمی که با اصفهان دوم جدولی دارد بتواند رتبه دوم را اخذ کند.

دبیر هیات سوارکاری استان خراسان رضوی در خصوص عملکرد غرفه سوارکاری در هفته تربیت بدنی تاکید کرد: برای بنده آیتم‌هایی ارسال شد که امتیازها برای سنجش عملکرد هر غرفه‌ای منظور شده، برای مثال در این آیتم‌ها عنوان شده‌بود که قهرمانان هر رشته ورزشی باید حضور داشته باشند و بتوانند ورزش خود را در غرفه ارائه کنند و علاقمندان آن را مشاهده کنند، سوال ما این است که چطور اسب‌ها را برای ارائه رشته خود به سالن نمایشگاه می‌‎آوردیم؟ یا هیات شنا چطور باید در این نمایشگاه استخر دایر می‌کرد؟

چرمچی افزود: اگر جذابیت غرفه‌ها را ملاک قرار دهیم حق غرفه سواری رتبه بیستم نبود و به نظر شاهد بازخورد خوبی بودیم و همچنین استقبال بسیاری از این غرفه انجام شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: