• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-15386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

استاد گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد:

دانشجویان شکارچی رخدادهای علمی باشند

استاد گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان باید شکارچی رخدادهای علمی باشند.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سید رحمت الله فتاحی امروز 21 آبان ماه در نشست تخصصی "مدیریت دانش در دانشگاه‌ها از منظر جوامع دانش محور" که در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: هر رویداد و نشست علمی تخصصی که برگزار می‌شود، نکته‌ای علمی دربر دارد که دانشجویان می‌توانند از ‌آن نکته در زندگی و شغل خود بهره ببرند.

وی در خصوص اهمیت مدیریت دانش در رشته علم اطلاعات و دانش، عنوان کرد: ارتباط مدیریت دانش با رشته علم اطلاعات و دانش می تواند در توانمندسازی دانشجویان این رشته نیز نقش موثری ایفا کند.  دانشجویان بایستی دانش‌هایی را بیاموزند تا جامعه برای استفاده از آن‌ها به دنبالشان بیاید که مدیریت دانش یکی از این علم‌ها است. 

استاد گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: متخصصان علم اطلاعات و دانش می توانند متولی چرخه دانش در یک سازمان و دانشگاه باشند. در واقع می توان گفت رشته علم اطلاعات و دانش می تواند بسترساز مدیریت دانش از طریق مدیریت منابع کتابخوانی، پرتال‌ها و پایگاه‌ها باشد.

فتاحی تاکید کرد: ما در طول چند سال گذشته تلاش کردیم عنوان رشته کتابداری را به علم اطلاعات و دانش تغییر دهیم که وزارت علوم نیز این پیشنهاد را پذیرفت و به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد. طی چند سال گذشته مصوب شد که مدیریت دانش با توجه به اهمیتی که برای دانشجویان علم اطلاعات و دانش دارد، یکی از گرایش‌های تخصصی در مقاطع تحصیلات تکمیلی این رشته باشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: