• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-15486-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

استاد لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی با اشاره به وقوع زلزله مرز ایران و عراق:

مردم مشهد نگران وقوع زلزله نباشند

عضو مرکز تحقیقات لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وقوع زلزله در مرز ایران و عراق، گفت: وقوع هر گونه زمین‌لرزه در گسل سفیدسنگ فریمان در خراسان رضوی بی‌ارتباط با زلزله‌ای است که شامگاه گذشته مرز ایران و عراق را لرزاند، لذا جای هیچ نگرانی برای مردم مشهد نیست.

دکتر حسین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: زمین‌لرزه‌‌ای به قدرت 3.4 ریشتر در عمق چهارکیلومتری، شامگاه 21 آبان ماه، ساعت 20:25 دقیقه منطقه سفید سنگ  فریمان و دهستان موسی‌آباد تربت‌جام استان خراسان رضوی را لرزاند، که موجب نگرانی برخی از مردم شده است،اما این زمین‌لرزه کاملا طبیعی بوده و هیچ ارتباطی با زلزله‌ای که در همان ساعات مرز ایران و عراق را لرزاند، ندارد.

وی ادامه داد: گسل سفید سنگ فریمان در حالت عادی خود قرار دارد و هیچ تاثیری از زلزله مرز ایران و عراق نپذیرفته است و وقوع پس لرزه‌های آن در استان خراسان رضوی کاملا طبیعی است.

استاد لرزه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه  درحال حاضر اطلاعات دقیقی از زلزله مرز ایران و عراق نداریم، خاطرنشان کرد: مردم مشهد آرامش خود را حفظ کنند  و نگران وقوع زلزله در این منطقه نباشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: