• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-17014-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مشهد:

تغییری در روند پروژه کمربند جنوبی ایجاد نشده است

رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری شورای شهر مشهد اظهارکرد: از زمان شروع شورای پنجم شهر مشهد، هیچ تغییری در روند پروژه کمربند جنوبی شکل نگرفته و سرعت آن نیز کند یا تند نشده است.

محمدهادی مهدی‌نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهارکرد: این پروژه یکی از پروژه‌ها با نگاه طولانی‌مدت است و در آن افق ۱۵ تا ۲۰ ساله دیده شده است. ضمن اینکه کمربند جنوبی مصوبه شورای عالی ترافیک را نیز دارد که خودش مراحل مختلفی دارد.

عضو شورای پنجم شهر مشهد ادامه داد: دغدغه فعالان محیط‌زیست دغدغه درستی است، اما ما باید بر مبنای قانون عمل کنیم؛ مگر اینکه نقض آن از طریق مجاری قانونی صورت گیرد و اگر بررسی‌ها نشان دهد که درخصوص پیوست محیط‌زیستی هرکدام از پروژه‌های شهرداری دقت لازم صورت نگرفته، حتما بررسی دقیقی خواهیم کرد؛ زیرا محیط‌زیست از مسائل جدی و مهم ماست. نکات مد نظر دادستانی از جمله استفاده‌نکردن از بمب‌ها در تخریب، در این طرح رعایت شده است.

وی با اشاره به کسری بودجه و شرایط سخت اقتصادی در شهرداری مشهد عنوان کرد: فعلاً این پروژه و سایر پروژه‌های طولانی‌مدت در اولویت شهرداری نیستند. شهرداری منابع مالی را به سمت پروژه‌های دارای اولویت برده است. با این اوصاف، طبیعی است که شهرداری به پروژه‌هایی که در برنامه بلندمدت هستند، کمتر بپردازد.

رئیس کمیسیون عمران و طرح‌ریزی شهری مشهد خاطرنشان کرد: بلوار نماز نمی‌تواند جایگزین کمربند جنوبی باشد، زیرا بلوار نماز کارکرد شریانی و دسترسی محلی دارد و برای شرایط دیگری ساخته شده است؛ اما پروژه کمربند جنوبی قرار است ترافیک عبوری از داخل شهر را منتقل کند.

مهدی‌نیا گفت: شورای پنجم تازه کار خود را آغاز کرده است و قرار است با استانداری به‌عنوان عالی‌ترین نماینده دولت در استان و دبیرخانه شورای عالی همتا، به‌عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در خصوص ترافیک، موضوع مورد واکاوی قرار گیرد. پس از بررسی ابعاد مختلف این پروژه در جلسه استانداری، گزارش‌های ما صحیح‌تر خواهد بود.

عضو شورای پنجم شهر مشهد اضافه کرد: در جلسه‌ای که برگزار خواهد شد نماینده دادستانی و محیط‌زیست حضور خواهند داشت و به نظر می‌رسد تصمیمی که اتخاذ خواهد شد، به نفع مجموعه شهر باشد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: