• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-7885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

پیش‌بینی تمامی تمهیدات امنیتی و انتظامی برای حضور ۴ میلیون زائر در مشهد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: تمام تمهیدات امنیتی و انتظامی برای حضور 4 میلیون زائر رضوی اندیشیده شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، سید جواد حسینی در جلسه با مدیران کل دفاتر و ادارات کل زیر مجموعه معاونت اجتماعی، سیاسی  و امنیتی با اشاره به ایام آخر صفر اظهار کرد: نزدیک به 4 میلیون زائر در ایام شهادت امام رضا (ع) وارد مشهد خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 300هزار نفر از این افراد زوار پیاده هستند و تاکنون 513 کاروان پیاده جهت ورود به مشهد ثبت نام کرده‌اند، ادامه داد: تاکنون 60 هزار منزل در مشهد برای اسکان زائرین اعلام آمادگی کرده‌اند، زائرین پیاده از 6 معبر وارد مشهد می شوند و تاکنون 267 ایستگاه بین راهی برای پذیرایی از این زوار راه اندازی شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی از اجتماع 50 هزار نفری دانش آموزان  مشهدی در روز شهادت امام رضا (ع) خبر داد و افزود: 400 مدرسه برای اسکان زائرین آماده شده که در 39 مدرسه، توسط دانش آموزان و دبیران همان مدارس به زائرین خدمات ارائه می‌شود.

وی با اشاره به زائرین اربعین نیز گفت: نزدیک به 185 هزار زائر از استان خراسان رضوی در ایام اربعین در پیاده روی کربلا شرکت کردند که 20 هزار نفر این افراد اتباع خارجی مقیم در استان بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود: تا روز گذشته نیز حدود 20 هزار زائر از کشور افغانستان وارد کشور شده اند.

وی خواهان ارتباط موثرتر با کنشگران سیاسی استان شد و افزود: مدل ارتباطی جهت ارتباط موثرتر با کنشگران سیاسی استان باید تعریف و اجرایی شود.

معاون استاندار بکارگیری جوانان و بانوان را سیاست اصلی دولت دانست و اظهار کرد: شناسایی نیروهای توانمند در حوزه فرمانداری‌ها و بخشداری های‌استان با تاکید بر استفاده از بانوان و جوانان باید در دستور کار قرار گیرد.

حسینی همچنین خاطرنشان کرد: نظام جامع برنامه ریزی در استان در حال اجراست و باید این نظام برنامه ریزی به سمت فرمانداری ها و بخشداری ها نیز هدایت شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: