• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-10284-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه رستوران، چلوکبابی و آشپزخانه مشهد:

فعالیت 12 برند عرضه کننده حلیم در مشهد

رئیس اتحادیه رستوران، چلوکبابی و آشپزخانه مشهد عنوان کرد: تعداد واحدهای صنفی حلیم برند 12 مورد است و حداکثر روزی یک دیگ به فروش می‌رسانند ولی 90 درصد بقیه واحدهای صنفی حلیم روزی 20 تا 30 کیلوگرم فروش دارند.

حسن امیریان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نرخ قیمت شله و حلیم در ایام پایانی ماه صفر اظهار کرد: قیمت یک کیلوگرم حلیم درجه یک با گوشت گوساله 8700 تومان، حلیم درجه دو با گوشت برزیلی 8000 تومان و در آشپزخانه‌های مشهد قیمت یک کیلوگرم شله درجه یک با گوشت گوساله مخصوص مجلس 10 هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار حلیم و شله در رکود است، تصریح کرد: همیشه و هر سال حدود 10 روز قبل از بازگشایی مدارس تا یک ماه بعد از آن در بازار رکود داشتیم. امیدواریم در آذر ماه با وضعیت بهتری مواجه شویم. در کل بسیاری از عوامل موثر هستند و همه دست به دست هم می‌دهند و رکود ایجاد می‌شود. تقریبا یک سالی است که وضعیت بازار بدتر شده و از درجه کیفی خوبی برخوردار نبوده است.

رئیس اتحادیه رستوران، چلوکبابی و آشپزخانه مشهد با تاکید بر اینکه تغییر قیمت‌ها در مواد اولیه باعث تغییر در قدرت خرید مردم می‌شود، خاطرنشان کرد: هر چه قیمت‌های مواد اولیه مانند گوشت، برنج و... تغییر می‌کند و افزایش می‌یابد، روی وضعیت خانوارها و شرایط زندگی آن ها نیز تاثیر می‌گذارد، قدرت خرید آن ها کاهش می‌یابد و در نهایت سود ما نیز کاهش میابد.

امیریان با اشاره به میزان سفارشات شله و حلیم در مشهد عنوان کرد: در حال حاضر واحدهایی صنفی برند در شله، روزی یک دیگ و واحدهای خرده فروشی شله روزی 20 تا 50 کیلوگرم از این محصول را به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: تعداد واحدهای صنفی حلیم برند 12 مورد است و حداکثر روزی یک دیگ به فروش می‌رسانند ولی 90 درصد بقیه واحدهای صنفی حلیم روزی 20 تا 30 کیلوگرم فروش دارند.

رئیس اتحادیه رستوران، چلوکبابی و آشپزخانه مشهد با بیان اینکه کمبود مواد غذایی در این خصوص وجود ندارد و تنها مشکل گران بودن آن است، اظهار کرد: این امرباعث کسادی بازار نیز می‌شود. در ابتدای سال قیمت هر یک کیلوگرم گوشت 38 هزار تومان بود ولی در تیر ماه به 58 هزار تومان رسید که تاثیر زیادی روی وضعیت خانوارها و بازار داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: