• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-7985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رحیمی‌جهان‌آبادی مطرح کرد:

برنامه‌ریزی آمریکا برای خروج ایران از برجام با طرح مکرر موضوع مذاکره موشکی

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت : بزرگنمایی از قدرت دفاعی و موشکی ایران تنها یکی از حیله‌های شیطان بزرگ برای نا امن جلوه دادن خاورمیانه است .

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، جلیل رحیمی جهان آبادی  در واکنش به تهدید آمریکا به اتخاذ رویکرد چماق و هویچ در مقابله با فناوری های دفاعی و موشکی ایران اظهار کرد: دوران این تهدیدها به پایان رسیده و ملت ایران در مقابل این تهدیدها محکم ایستادگی کرده است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی افزود: سامانه‌های دفاعی و موشکی در کشور قانونمند و در چارچوب موازین بین المللی بنا شده و هدف اصلی آن دفاع از کیان جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدات دشمنان است.

وی با تشریح هدف آمریکا در طرح مسئله قدرت دفاعی و موشکی ایران ادامه داد: ایالات متحده قدرت دفاعی و موشکی ایران را سدی محکم در مقابل خود و مزدوران منطقه ای خود مخصوصا رژیم صهیونیستی می‌داند از این رو بر این است که با مطرح کردن این قدرت، زمینه فروش هر چه بیشتر سلاح را در خاورمیانه افزایش ببخشد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه منافع ایران در برجام تأمین شده است قصد خروج از برجام را به راحتی ندارد ولی آمریکایی‌ها با مطرح کردن تهدیدها و اعمال تحریم و فشار بر ایران بدنبال خروج ایران از برجام هستند تا ایران را مقصر اصلی در این زمینه مطرح کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بزرگ‌نمایی از قدرت دفاعی و موشکی ایران تنها یکی از حیله‌های شیطان بزرگ برای نا امن جلوه دادن خاورمیانه است و ایران هراسی که توسط آمریکایی مطرح می شود به قصد تثبیت حضور خود در منطقه است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رویکرد جمهوری اسلامی در مقابل این تهدیدها در وهله اول باید وحدت و وفاق ملی باشد و سعی کند از تنش با همسایگان به ویژه همسایگان حوزه خلیج فارس دوری کند و به تمامی ظرفیت های داخلی توجه ویژه داشته باشد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: