• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-11990-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

گلایه‌های رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس از عدم حمایت‌های لازم

رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس گفت: دو شركت خصوصي نفت و گاز و البته آستان‌قدس رضوي در خصوص اماكن و تجهيزات ورزشي اين شهرستان حمایت‌های لازم را ندارند.

محسن كاوه در گفت‌و‌گو با ايسنا- منطقه خراسان در خصوص شرايط ورزش شهرستان سرخس اظهاركرد: ورزش در شهرستان سرخس تحث تاثير دو شركت نفت و گاز قراردارد. اين دو شركت از اماكن و تجهيزات پيشرفته ورزشي بسيار خوبي برخوردار هستند، اما اماكن و تجهيزات ورزشي خود را تنها در اختيار كاركنان و فرزندانشان قرار مي‌دهند.

وي افزود: باتوجه به ضعف شهرستان سرخس در اماكن و تجهيزات ورزشي، مردم، ورزشكاران و قهرمانان اين شهر از تجهيزات پيشرفته ورزشي محروم‌اند. از همين رو انتظار داريم كه پالايشگاه‌هاي نفت و گاز شهرستان سرخس، سالن‌ها و تجهيزات ورزشي خود را در اختيار عموم قرار داده تا تمام افراد، خصوصا ورزشكاران و قهرمانان شهرستان سرخس از تجهيزات پيشرفته ورزشي استفاده كنند.

رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس در رابطه با عدم حمايت پالايشگاه‌هاي نفت و گاز اين شهر خاطرنشان كرد: در سال‌هاي گذشته درصدي از درآمد اين دو شركت خصوصي به هزينه كردن در ورزش شهرستان تخصيص مي‌يافت، اما از زماني‌كه هزينه كردن در اين خصوص براي اين دو شركت اختياري شده است، حمايتي از سوي اين دو شركت خصوصي نديده‌ايم.

رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس در خصوص حمايت‌هاي آستان قدس رضوي از ورزش اين شهرستان عنوان کرد: بيش از 95 درصد زمين‌هاي سرخس موقوفي آستان قدس رضوي محسوب‌مي‌شود، اما آستان قدس براي مردم شهرستان سرخس حركتي انجام‌ نمي‌دهد، حتي هيچ حمايتي  در زمينه‌هاي مادي و معنوي نكرده‌است.

وي افزود: آستان قدس رضوي با توجه به بودجه خود مي‌تواند در بعد ورزشي و فرهنگي هزينه كند. براي مثال يك مجوعه ورزشي براي مردم اين شهرستان در اختيار قرار دهند تا تمام قشر مردم بتوانند استفاده كنند، اما تاكنون متاسفانه از آستان قدس رضوي هيچ حركتي مشاهده نكرده‌ايم. البته در ماه گذشته آستان قدس براي ساخت و تجهيز يك سوله در سرخس قول‌هايي داده است كه اميدواريم هرچه زودتر به قول خود عمل كند.

كاوه با اشاره به رشته‌هاي ورزشي پويا و فعال سرخس تصريح‌كرد: در شهرستان سرخس رشته‌هايي همچون فوتبال، فوتسال، كشتي و ورزش‌هاي رزمي بسيار خوب فعاليت كرده‌اند. در تيراندازي، تير و كمان، فوتبال و فوتسال در خراسان رضوي تيم داريم. اسكيت تيم شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد شهرستان سرخس مقام اول استان را كسب كرده است. همچنین در تيم‌ملي تيراندازي سوفيا ميرزايي نماينده سرخس در تيم‌ملي محسوب مي‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: