• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-15586-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

ربات زیرآبی منحصربه‌فرد

مهندسان دانشگاه ملی سنگاپور طی دوسال وسیله نقلیه زیرآبی مستقل با تقلید حرکت جنبشی با دقت بالا ارائه کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از اینویشن، اندازه این دستگاه 24.8 در 13.8  است و می‌تواند در زیر آب با سرعت 0.7  متر در هر ثانیه تا 10 ساعت با یکبار شارژ باتری‌ حرکت کند. وزن این ربات کمتر از دو پوند است.

MantaDroid  سبک وزن کارآیی هواپیماهای بدون سرنشین را دارد و ماموریت خود را بدون نیاز به یک باتری سنگین به پایان می رساند.

MantaDroid در میان دیگر ربات‌های زیرآبی به دلیل سادگی مهندسی خود منحصربه‌فرد است.

پروفسور Chew Chee Meng اظهار کرد:  بر خلاف دیگر ربات‌های زیر آبی که بر اساس آویزان شدن حرکت می کنند MantaDroid  با استفاده از موتورهای چندگانه و حرکت جنبشی در سراسر باله‌ها حرکت دارد. این ربات یک موتور الکتریکی در هر باله دارد و انعطاف‌پذیری انفعالی باله‌ها موجب شده تا ربات با سیالیت طبیعی آب به سمت جلو حرکت کند.

پروژه ملی دانشگاه سنگاپور بر خلاف هواپیماهای بدون سرنشین که از پروانه استفاده می‌کنند و دارای سروصدا هستند تقریبا ساکت است و در نتیجه قابلیت استفاده در محیط‌های حساس را خواهد داشت.

هواپیماهای بدون سرنشین زیرآبی برای برنامه‌های مختلفی از بازرسی زیرساخت‌های زیردریایی گرفته تا خوانش‌های آلودگی در مناطقی که دسترسی آنها برای انسان‌ها مشکل است مانند محل‌های خطرناک استفاده می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: