• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-15986-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

شکار مخوف‌ترین جانور ساکن اقیانوس

گروهی از دانشمندان اروپایی موفق به شکار یکی از مخوف‌ترین و مرموزترین کوسه‌های شناخته شده در جهان موسوم به کوسه چین‌دار شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از بی‌بی‌سی، کوسه چین‌دار یا کوسه لبه‌دار نام یکی از دو کوسه موجود از خانواده کوسه‌های لبه‌دار است. پراکندگی این نوع کوسه بسیار زیاد است و اغلب دارای محیط‌زیست مشخصی نیستند.

 این گونه نادر معمولا در قسمت‌های کم‌عمق فلات‌های قاره‌ها یافت می‌شود. هرچند که یک بار این گونه در عمق ۱۵۷۰ متری دریای سوروگا ژاپن نیز در دام افتاده است، اما طبق مطالعات انجام شده محیط زیست مطلوب این جانور در عمق ۵۰ تا ۲۰۰ متری از سطح  آب است. این کوسه را با طول تقریبی دو متر معمولاً فسیل زنده می‌نامند.

هدف اصلی این گروه تحقیقاتی بررسی روش‌های جدید ماهیگیری عمیق با تورهای ویژه بدون شکار حیوانات ناخواسته و گونه‌های نادر اقیانوسی بود.

این دانشمندان در طول مراحل آزمایشی به طور ناخواسته یکی از قدیمی‌ترین ساکنان زمین معروف به فسیل زنده را شکار کردند.

کوسه چیندار یا فریلد در ظاهر شبیه مارماهی است، اما با پنج جفت آبشش در دو طرف سر از سایر جانوران به سهولت قابل تشخیص است.

دانشمندان معتقدند که کوسه چین‌دار از 80 میلیون سال قبل در آبهای زمین زندگی کرده است و در حال حاضر جزء گونه‌های در معرض خطر انقراض قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: