• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-10087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دیدار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت با آیات عظام درمشهد

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشتمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت در سفر به مشهد با آیت الله سیدان و آیت الله رضازاده دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا- منقه خراسان، در این دیدار سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و حجت الاسلام کاظمی نسب معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین حشمتی در این دیدار گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه‌ای به رهنمودهای علما و مراجع دارد و برای نظر این بزرگان، احترام و ارزش خاصی قائل است و به شدت رهنمودهای آنها را مورد توجه قرار می دهد.

وی در این دیدارها گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه قرآن و عترت و کانون های فرهنگی و هنری مساجد و بخش فرهنگی و هنری ارائه کرد و آیات عظام نیز رهنمودهایی در خصوص اثربخشی و توجه بیشتر این وزارتخانه به مسائل فرهنگی و قرآنی بیان کردند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت دغدغه مراجع تقلید و ائمه جمعه را بیشتر در حوزه فرهنگ عمومی عنوان کرد و گفت: این بزرگان همواره بر تدوین برنامه هایی که باعث ارتقای باورهای فرهنگی، مذهبی و ارزش های اسلامی مردم شود تاکید دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برقراری ارتباط با مراجع عظام، حوزه های علمیه، علما، روحانیون و ائمه جمعه سراسر کشور و انتقال رهنمودهای این عزیزان از جمله وظایف ما به شمار می رود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور روحانیت همچنین با اشاره به نظارت بر حوزه فیلم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این وزارتخانه اهتمام مجدانه و متمرکز در این بخش دارد و باید سعی کنیم توجه به ارزش ها و باورهای دینی مردم در ترویج و نشر معارف قرآن و اهل بیت (ع) را در تولید فیلم ها در اولویت قرار دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین حشمتی با تاکید بر اینکه جهت تحقق بخشیدن به این مهم رهنمودهای مراجع  و آیات عظام همواره سرلوحه کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است، گفت: این نظارت در حوزه تولید فیلم، چاپ کتب و سایر بخش ها با نظارت عمیق مورد توجه بوده تا از خطوط قرمز عبور نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: