• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-18514-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:
نباید کسی به‌خاطر ۴۰۰ هزار تومان از تحصیل بازبماند

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد: غیرت و شرف ما به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی بیش از این است که بگذاریم به‌خاطر ۴۰۰ هزار تومان فرزندانمان از تحصیل باز بمانند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهارکرد: پوشش تحصیلی امر تکلیفی قانون اساسی و امر ملی و مذهبی ماست؛ بنابراین تامین امکان تحصیل برای همه افراد جزء وظایف حاکمیت است.

وی درخصوص سایر علل بازماندن از تحصیل خاطرنشان کرد: تلاش باید این باشد که کلاس‌های مختلط به حداقل برسد؛ زیرا مردم ما باور‌های دینی دارند و ما به آن‌ها حق می‌دهیم. درمورد روستا‌هایی که متوسطه دوم ندارند ترجیح ما اینست که سرویس رفت‌و‌آمد فراهم شود تا کودک در پایان روز به آغوش خانواده بازگردد و خوابگاه فقط باید برای شرایطی که فرد هیچ امکان دیگری ندارد و ادامه تحصیل منوط به خوابگاه هست، باشد.

رییس شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی، با اشاره به ازدواج در سن پایین به عنوان مهم‌ترین دلیل باز ماندن از تحصیل دختران خراسانی گفت: درست است که طبق اعتقادات دینی ما پس از رسیدن به سن بلوغ دختر شرعاً می‌تواند ازدواج کند، اما باید ملاحظات اجتماعی آن هم در نظر گرفته شود و ازدواج به دختر تحمیل نشده باشد. دختران ما نباید به دلیل ازدواج از تحصیل باز بمانند.

رشیدیان ادامه داد: دیر ازدواج‌کردن هم مانند زود ازدواج‌کردن مشکل است. در 6 ماهه امسال بالغ‌بر ۶۷ هزار وام ازدواج پرداخت کرده‌ایم، در حالی که در کل سال گذشته ۷۷ هزار وام پرداخت شده بود و فکر می‌کنم در پایان سال با رشد چشمگیری مواجه شویم.

رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی در بخش دیگر سخنان خود، اظهار کرد: ۴۷ جشنواره رشد به مناسبت رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام به‌طور کامل به مشهد سپرده شده است و همه دستگاه‌ها باید همکاری لازم را داشته باشند. هدف اصلی ارتقاء فرهنگ کودکان ماست و در همین راستا فیلم‌های منتخب برای آنها در همه ۲۸ شهر استان باید به نمایش دربیاید.

وی هدف اصلی قانون در اجازه قانونی استفاده از فضای آموزشی به عنوان تجاری را کمک به ارتقاء سرانه فضای آموزشی دانست و اضافه کرد: سرانه آموزشی در خراسان رضوی با میانگین فاصله دارد و اولویت ما برای تجاری‌سازی فضاهای غیر قابل استفاده آموزشی است.

استاندار خراسان رضوی توصیه کرد: در بررسی‌ها تجارب استان‌های دیگر و طرح تفصیلی و نیاز‌های شهر در نظر گرفته شود. در مواردی که اولویت دارند سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

سید جواد حسینی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه خط قرمز مسئولان را خدشه به آموزش خواند و افزود: طرح تجاری‌سازی با هدف بهینه‌کردن فضا و بودجه بوده است و اگر قرار باشد لطمه‌ای به آموزش وارد شود، این طرح صحیح نیست.

حسینی ادامه داد: می‌توان از این فضا برای معرفی و فروش کارهای دانش‌آموزان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: