• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-16786-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

ربات‌های کشاورز

مهندسان کشاورزی بر روی پروژه‌های کشاورزی رباتیک خودکار بدون نیاز به کشاورز برای کاشت، برداشت، آبیاری و بسته‌بندی محصولات فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تلگراف، در حال حاضر کشاورزان زمان برداشت محصولات خود را یک زمان مشخص انتخاب می‌کنند که این امر موجب شده برخی محصولات برداشت شده بیش از حد رسیده و یا هنوز نارس باشند، در نتیجه حدود 60  درصد از محصولات از بین می‌روند. 

پروفسور سیمون بلکمور مسئول رباتیک کشاورزی دانشگاه هارپر آدامز در شوراپشیر اظهار کرد: تا سال 2020 بشر شاهد اولین ربات‌های کشاورز در مزارع خواهد بود.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم پیشرفت سیستم‌های ماشین‌آلات کشاورزی بر اساس ماشین‌های کوچک هوشمند باشد. از جمله این موارد پیشرفت سیستم‌های لیزری برای از بین بردن علف‌های هرز، اپلیکیشن آبیاری قطره‌ای و برداشت محصول رسیده در زمان مناسب مدنظر است.

بین 20 تا 60 درصد از محصولات در زمان برداشت به دلیل بی‌کیفیت بودن از نظر خریدار از بین می‌روند و مصرف‌کننده نیز محصول تازه و شاداب را انتخاب خواهد کرد. برای رفع این مشکلات فناوری جدید کشاورزی در بریتانیا تحولی در کشاورزی با کاهش استفاده از مواد شیمیایی و نیروی کار ارزان‌قیمت در مزارع ایجاد خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: