• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-16986-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

فضاپیمای جدیدی شبیه به شاتل فضایی ناسا

 فضاپیمای اتوماتیکDream Chaser  اشتشرکت سیرا نوادا با موفقیت پرواز و فرود داشت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از رجیستر، این وسیله بسیار شبیه شاتل فضایی ناسا است و مانند آن می‌تواند بر روی باند فرود آید. البته این مدل تقریبا کوچکتر بوده و با 9 متر طول طراحی شده است تا به اندازه کافی از وسایل نقلیه موتوری برخوردار باشد و بتواند خدمه و محموله را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) حمل کند و دوباره به زمبن برگردد.

دریم چستر فضاپیمای " lifting body " است بدان معنی که قابلیت بلند کردن اجسام سنگین را دارد. انتظار می‌رود این فضاپیمای جدید بدون نیاز به بال‌های بزرگ و قدرتمند  از زمین بلند شود و در نتیجه طراحی ساده‌تر و قوی‌تری خواهد داشت.

دریم چستر در زمان برگشت به زمین فقط با 1.5 برابر گرانش زمین برخورد خواهد کرد. عملکرد این سواری ملایم در مقایسه با وسایل نقلیه دیگر به آن معنی است که در زمان برگشت به زمین به خود و یا خدمه هیچ آسیبی وارد نخواهد کرد.

سیرا نوادا قرار است تا قبل از سال 2024 نیمی از مأموریت های ISS را انجام دهد و آزمایش‌های دریم چستر در مدت چهار سال کامل شود.

ناسا اعلام کرد: در آینده از این روش پرواز برای بازگشت از ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده خواهد شد و به نظر می‌رسد دریم چستر تا سال 2020 راه‌اندازی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: