• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-20014-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

توصیه‌های جانشین پلیس‌راه خراسان رضوی به زائران؛

زائران پیاده «بازوبند شب‌رنگ» را در دست راست خود ببندند

جانشین پلیس راه استان خراسان رضوی گفت: کاروان‌های پیاده که از بازوبند شب‌رنگ استفاده می‌کنند، حتماً در دست راست ببندند که از سمت سواره قابل رویت باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،محمدعلی احسان‌بخش امروز، 23 آبان‌ماه، درنشست خبری سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در دهه آخر صفر، اظهار کرد: ما نکات آموزشی را به مدیر کاروان‌ها و زائران ابلاغ می‌کنیم که حتماً به توصیه‌های پلیس توجه کنند. زائران از تردد بعد ازغروب آفتاب تا ابتدای شب به خاطر محدودیت دید رانندگان خودداری کنند.

وی ادامه داد: کاروان‌های پیاده که از بازوبند شب‌رنگ استفاده می‌کنند، حتماً در دست راست ببندند که از سمت سواره قابل رویت باشند. با توجه به نزولات آسمانی از جاده فاصله بگیرند تا منجر به حوادث نشود و در یک بُعد و پشت سر هم باشند و متفرق تردد نکنند. اگر بازوبندی نمی‌زنند در طول مسیر یک‌دو نفر لباس روشن بپوشند. 

احسان‌بخش گفت: در طول مسیر پذیرایی تدارک دیده شده که تنها 25 درصد با ما هماهنگی کرده‌اند، اما  تعدادی از خیرین در لاین مخالف زائرین از پذیرایی می‌کنند که باعث ترافیک، اجتماع و وقوع حوادث خواهد شد. تردد کلیه وسایل نقلیه، موتورها، خودروهای شخصی حتی برای ساکنین محدوده جاده قدیم از طرق تا ملک‌آباد نیشابور از 6 صبح تا 6 عصر چهارشنبه، پنج‌شنبه، جمعه و شنبه ممنوع است.

وی با بیان اینکه «محدودیت‌های ترافیکی در این ایام داریم»، گفت: تردد کلیه وسایل نقلیه، موتورها، خودروهای شخصی حتی برای ساکنین محدوده جاده قدیم از طرق تا ملک‌آباد نیشابور از 6 صبح تا 6 عصر چهارشنبه، پنج‌شنبه، جمعه و شنبه ممنوع است اما از 6 صبح یکشنبه تا 12 ظهر تردد ایراد ندارد.
 
احسان‌بخش افزود: برای هر کاروان، مجوز تردد دو خودرو را صادر کرده‌ایم. برای تخلیه خروجی مسیر جاده قدیم را از مشهد به سمت باغچه یک‌طرفه کرده‌ایم. تردد وسایل نقلیه تا 6 عصر در تمام جاده‌های برون‌شهری ممنوع است.

جانشین پلیس‌راه استان اضافه کرد:عوارضی در این جاده‌ها تعطیل می‌شود که ترافیک نشود. تردد وسایل نقلیه در این چند روز تا 6 عصر روز یکشنبه به‌جز خودروهای امدادی در جاده‌های کلان‌شهری ممنوع است. با استفاده از حداکثر از نیروهای کمکی که از تهران به دستمان می‌رسد، شرایطی ایمنی را مهیا می‌کنیم تا سال بدون حادثه‌ای داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: