• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-10887-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی:
حیات کتاب‌خانه‌‌های عمومی به میزان حضور مردم وابسته است

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: حیات یک مرکز فرهنگی، خاصه کتاب‌خانه‌های عمومی، به میزان حضور آحاد مردم و رفت‌وآمد ایشان به کتاب‌خانه عمومی وابسته است.

حسین اکبری در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، پیرامون چگونگی پویایی کتاب‌خانه‌ها اظهار کرد: حضور و رفت‌وآمد مردم به کتاب‌خانه عمومی، برای حیات کتاب‌خانه‌ها ضروری است و برای این منظور، اقدامات زیادی باید انجام داد که از جمله آن، دسترس‌پذیر بودن کتاب‌خانه‌های عمومی و دارا بودن منابع مورد نیاز تمامی اقشار و مخاطبین است.

وی افزود: همچنین، افزایش خدمات جانبی و مورد نیاز افراد در کتاب‌خانه عمومی، افزایش ساعت کار و مهم‌تر از همه، رسیدگی به نیروی انسانی شاغل در کتاب‌خانه عمومی، ازجمله اقداماتی است که باید انجام شود.

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی پیرامون اقدامات صورت‌گرفته در سال گذشته، به منظور ارتقای جایگاه کتاب در استان عنوان کرد: سال گذشته توجه ویژه به شاداب‌سازی محیط کتاب‌خانه‌های عمومی شد، خصوصا ۱۷ بخش ویژه کودک در کتاب‌خانه‌های عمومی استان، با اولویت مناطق کم‌برخوردار آماده شد که مورد استقبال قرار گرفت.

اکبری ادامه داد: به‌علاوه، دومین کتاب‌خانه عمومی سیار در شهرستان تایباد تاسیس شد که تعداد ۱۱ روستا را در طول هفته خدمت‌رسانی می‌نماید.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون چگونگی سنجش تاثیر فعالیت‌ها بر سطح کتاب‌خوانی جامعه بیان کرد: قطعا یکی از اثرات افزایش مطالعه در سطح جامعه، افزایش رفتارهای مدنی و ارتقای فرهنگ عمومی است که در رفتارهای فردی، اجتماعی و نیز بهبود و ارتقای سبک زندگی و عادات خوب نمایان می‌شود و این شاخص‌ها با انجام کارهای پژوهشی مستمر قابل سنجش است.

مدیر کل نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی در تکمیل سخنان خود، در خصوص جایگاه خراسان در کتاب‌خوانی نسبت به کشور خاطرنشان کرد: از منظر مسئولیت کتاب‌خانه‌های عمومی جایگاه مناسبی نداریم و باید به دنبال ارتقای سطح خود باشیم، اقدامی که برای عملی شدن نیاز به همراهی دستگاه‌های مختلف استان دارد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: